Sue Ryder nabízí vzdělávání v case managementu a podpoře seniorů

Organizace Sue Ryder od 20. dubna 2023 zahajuje vzdělávací program s názvem “Case management jako nástroj podpory seniorů”. Do akreditovaného kurzu, který bude probíhat v Praze, se lze přihlásit do konce března 2023. Rozsah kurzu je 160 výukových hodin a jeho součástí je i praktická část v rozsahu 40 hodin. Kurz se zaměřuje na využití case managementu zejména při práci se seniory.

Case management zlepšuje kvalitu života jak seniorů tak rodinných pečujících, oddaluje dobu institucionalizace a vede k lepšímu využití zdrojů celkově. Case manager zvyšuje efektivitu celého případu s ohledem na hodnoty a potřeby klienta a jeho blízkého okolí při hospodárném využívání zdrojů pomoci a podpory.

Popis kurzu

Vzdělávací program je kombinací přednáškové činnosti s diskusemi, řízenou reflexí účastníků, je praktický a nácvikově orientovaný. Účastníci získají teoretické a praktické dovednosti v oblasti case managementu, orientují se v pojmech a jsou schopni case management systémově uchopit a argumentovat jeho přínosy, rozpoznat důležité problémy, z nich vyplývající úkoly a možnosti řešení, umět pružně reagovat na momentální potřeby klienta, pečujícího i své vlastní potřeby. Zároveň znají obsah pozice case managera a jeho klíčové charakteristiky s ohledem na jejich praxi.

Účastníci pochopí vztah mezi case managementem a systémy sociální ochrany, získají informace o legislativě důležité pro výkon case managementu, dále získají informace o budování sítí v case managementu a jednotlivých fázích, jež jsou pro case management charakteristické.

Důležitou součástí vzdělávacího programu je řešení kazuistik a konkrétních situací prožitých účastníky a také sdílení zkušeností a příkladů dobré i špatné praxe.

Cena za absolvování vzdělávacího programu je 45.000 Kč, přičemž platba je možná ve dvou splátkách. V případě přihlášení dvou a více zástupců z jedné organizace bude poskytnuta sleva. Doporučený počet účastníků je 20 osob.

Více informací o obsahu kurzu a jeho jednotlivých částí, včetně lektorů lze najít na stránkách pořádající organizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.