Počet cizinců v našem vzdělávacím systému každým rokem roste

dětiZa posledních deset let se počet cizinců v českém vzdělávacím téměř zdvojnásobil. Podpora integrace cizinců proto bude nabývat stále většího významu. Jen za loňský rok ministerstvo školství na podporu vzdělávání cizinců vyčlenilo 28 milionů korun. Tématu integrace vzdělávání dětí – cizinců se věnovala první celostátní konference s názvem „Přijímáme, začleňujeme a vzděláváme děti/žáky/studenty – cizince“, kterou uspořádal Národní institut pro další vzdělávání (NIDV).

Čtěte více

Ve Francii žije 150 tisíc britských občanů, téměř polovina jsou penzisté

červené a bílé hroznyPodle analýzy Britského statistického úřadu ve Francii žije téměř 150 tisíc (148,8 v roce 2016) občanů Velké Británie. Z nich více než čtvrtina (26 %) v metropolitním regionu Nová Akvitánie na jihozápadě Francie, jehož správním střediskem je Bordeaux. Podle francouzského statistického úřadu (Institut National de la Statistique et des Etudes Économiques – INSEE) je počet počet britských občanů ve Francii ještě o něco vyšší, zhruba 152 tisíc (údaj za rok 2014). 

Čtěte více

Jste starší 35 let? Nezaměstnaní? Nastartujte svoji kariéru za podpory programu Reactivate

EURES Reactivate (ilustrační foto)Práce v zahraničí není určená jen studentům, kteří si vzali na čas volno ze školy, nebo čerstvým absolventům. Evropský program pracovní mobility s názvem „Reactivate“ (Reaktivuj) je zaměřen na starší pracovníky, kteří si chtějí rozšířit své obzory.

Program Reactivate se zaměřuje na nezaměstnané a dlouhodobě nezaměstnané uchazeče o zaměstnání, ale je přístupný i osobám, které se snaží nalézt nové zaměstnání v jiné zemi, bez ohledu na jejich vzdělání a předchozí pracovní zkušenosti.

Čtěte více

Česko dalo na výcvik libyjské pobřežní stráže nejvíce ze zemí EU. Chce tím motivovat ostatní

Libye (pobřeží, moře) - Leptis MagnaVláda dnes (24. července 2017) rozhodla o poskytnutí daru ve výši 24 milionů korun na činnost libyjské pobřežní a námořní stráže. V současné chvíli jde o nejvyšší schválený příspěvek členského státu EU na podporu této jednotky, která za podpory Evropské komise a členských zemí na území Libye řeší nelegální migraci.

Česká vláda tak pokračuje v naplňování své dlouhodobé priority v podobě koncepčního řešení migrační krize, kdy pomoc ČR míří přímo do postižených oblastí a zaměřuje se na řešení samotných příčin migračních toků.

Čtěte více