Státní zaměstnanci dostanou přidáno. Polepší si školníci, kuchařky, uklizečky nebo uvaděčky v divadlech

Koaliční rada se v pátek shodla na zvýšení platů ve veřejné sféře všem o 1 500 Kč a zrušení nejnižší tarifní tabulky. Zvýšení o pevnou částku pocítí nejvíce zaměstnanci s nejnižšími příjmy, jako jsou například kuchařky ve školách, uklízečky nebo uvaděčky v divadlech.

Čtěte více

Exekutoři varují před schválením novely exekučního řádu. Prohloubila by podle nich územní nerovnosti

Exekutorská komora ČR zveřejnila nová data, ze kterých mimo jiné vyplývá, že 20 soudních exekutorů s největším nápadem vedou více než 55 % soudních exekucí. Komora s poukazem na tyto statistiky varuje před možným schválením vládního návrhu novely exekučního řádu.

Čtěte více

Peníze místo stravenek. Ministerstvo financí chce novelou zákona o daních z příjmů zavést tzv. „stravenkový paušál“. Ten by mohl využít zhruba milion zaměstnanců

Ministerstvo financí pracuje na novele zákona o daních z příjmů, která má podnikatelům i zaměstnancům umožnit využívat takzvaný „stravenkový paušál“. Zaměstnanci menších podniků, kteří například z důvodu administrativní náročnosti nenabízí ani stravenky a nemají k dispozici ani závodní stravování, by tak mohli namísto stravenek dostávat přímo peníze.

Čtěte více

Vláda chválila nařízení, které určuje, co je přiměřené obydlí u dlužníka

Vláda v pondělí 22. července 2019 schválila nové nařízení vlády (viz materiál pro jednání vlády) o způsobu určení hodnoty obydlí, které dlužník není povinen vydat ke zpeněžení. Nové nařízení, které připravilo Ministerstvo spravedlnosti v návaznosti na schválenou novelu insolvenčního zákona, má za nových podmínek zaručit, aby dlužníkovi v procesu oddlužení zůstala možnost ponechat si přiměřené obydlí.

Čtěte více