Komu a jak se zvýší důchod v roce 2019?

Průměrný důchod od ledna stoupne o 918 korun na více než 13 200 korun (více informací). Poslanecká sněmovna schválila vládní návrh novely zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, která zvyšuje základní výměru důchodu z 9 % průměrné mzdy na 10 % průměrné mzdy a současně těm, kteří dosáhli věku 85 let, zvyšuje důchod o 1 000 Kč měsíčně.

Čtěte více

Pozvánka na tiskovou konferenci Mladí a chudoba

Dluhy, exekuce, obtížně dostupné bydlení, to jsou témata, o nichž se v souvislosti s mladými lidmi v České republice v posledních několika měsících hovoří poměrně často. Co si ale sami mladí myslí o chudobě? Jak moc jsou jí ohroženi a co to konkrétně znamená? V čem se liší mladí chudí od svých vrstevníků? A nakolik je chudoba skutečně dědičná? Čtěte více

Advokát využíval oddlužovací agenturu. Pelikán na něj podal kárnou žalobu

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal k České advokátní komoře kárnou žalobu proti advokátovi, který se podílel na činnosti společnosti, která nezákonně poskytovala služby v oblasti oddlužení. Přestože dohled nad advokáty přísluší České advokátní komoře, ministr využil svého práva podat na advokáta kárnou žalobu.

Čtěte více

Počet osob žijících v materiálně deprivovaných domácnostech výrazně poklesl

Předběžný odhad počtu osob žijících v materiálně deprivovaných domácnostech výrazně poklesl, meziročně o více než 110 tisíc osob. Míra materiální deprivace udávající podíl osob, jejichž domácnost si z finančních důvodů nemůže dovolit nejméně 4 z 9 definovaných položek, se tak v roce 2017 snížila oproti předchozímu roku o 1,1 procentního bodu na 3,7 %.

Čtěte více

OECD: Dopad deprese na zaměstnanost starších lidí v Evropě

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je deprese nejčastější příčinou onemocnění ve  středně a vysoko příjmových zemích, což podle odhadů způsobuje Evropě ekonomické ztráty ve výši zhruba 118 miliard EUR ročně, v důsledku snížení produktivity na trhu práce, tj. snížení nabídky pracovních sil, absence z důvodu nemoci a zhoršení výkonnosti v zaměstnání.

Čtěte více

Zůstaňte v práci co nejdéle, abyste zůstali fit, radí ministerstvo baby boom generacím

Hlavní hygienička Anglie (Chief Medical Officer) profesorka Dame Sally Davies vyzvala lidi ve věkumezi 50 a 70 lety k pokračování v pracovní aktivitě s cílem udržení si zdraví. Ve zprávě o zdraví tzv. baby boomers (početných poválečných generací narozených v letech 1946 1964) s názvem “Baby Boomers: Fit for the Future” (stáhnout) uvádí, že fyzické a mentální přínosy zaměstnání nebo dobrovolnické činnosti “by se neměly podceňovat”.

Čtěte více