Cenu Makropulos získal spolek soft palm poskytující paliativní péči seniorům

Cenu Makropulos 2019 získal spolek „soft palm“ o. s. provozující Hospic Malovická v Praze 4 na Spořilově. Výběrová komise ocenila příkladné a vysoce profesionální poskytování zdravotní péče, zavádění moderních metod poskytování paliativní péče a trpělivý a empatický přístup v péči o nevyléčitelně nemocné osoby, především seniory.

Čtěte více

Eurostat: Do roku 2050 by se počet stoletých v EU mohl zvýšit na půl milionu

Eurostat při příležitosti Mezinárodního dne starších osob oznámil vydání publikace „Stárnutí Evropy – pohled na životy starších lidí“ (“Ageing Europe — looking at the lives of older people”). Tato nová publikace bude v tištěné i digitální podobě vydána 18.

Čtěte více

Pozvánka na seminář “Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt podpory a péče”

Zveme Vás na diskusní seminář "Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt poradenství, podpory a péče", který pořádá Česká společnost pro gerontologii, z.s. ve spolupráci s Mezinárodním vězeňským společenstvím, z.s. v úterý 5. listopadu od 9:30 do 14:00 hod. v Domě národnostních menšin v Praze (Vocelova 602/3). Čtěte více

Domovy pro seniory ročně nevyhoví desítkám tisícům žádostí. Řešením je rozšíření terénních a ambulantních služeb

Domovy pro seniory nestačí současné poptávce – potýkají se s nedostatkem místa. Statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí ukazují, že domovy ročně nevyhoví přibližně 35 tisícům žádostí. Podle Jakuba Cardy, ředitele Společně, o. p. s., která se o seniory stará prostřednictvím Senior Pointů – „oáz pro seniory“ – je to důsledek dlouhodobě neřešeného stárnutí populace. Čtěte více

Seniorům často chybí zdraví a peníze. Trampoty sdílejí v Senior Pointech

Většina seniorů velkou část dne stráví sledováním televize, čtením a péčí o vnoučata. Stýká se se svými vrstevníky minimálně dvakrát týdně a pravidelně se vídá s rodinou. Vyplývá to z dotazníku, který předložili 220 návštěvníkům pracovníci „oáz pro seniory“ – Senior Pointů.

Čtěte více