Praha musí reagovat na stárnutí populace

prahaCharakteristickým rysem Prahy je stárnutí populace, které se projevuje zvyšujícím se průměrným věkem a celkově vyšším počtem starších lidí. Do budoucna se musíme připravit na další zvyšovaní průměrného věku. V porovnání s rokem 2014, kdy byl průměrný věk 42 let, dosáhne v roce 2050 průměru 43,9 a výrazně se zvýší především počet obyvatel starších 80 let a vice.

Čtěte více

Moravskoslezský kraj požádá Ministerstvo zdravotnictví o více než 47milionovou dotaci na platy sester

mužbv bílé košili s kartouMoravskoslezský kraj požádá Ministerstvo zdravotnictví o více než 47milionovou dotaci na zvýšení platů zdravotních sester pracujících ve směnném provozu.

Žádost o peníze na ministerstvo pošle krajský úřad za 27 poskytovatelů zdravotní péče v regionu. V úterý 8. srpna 2017 o tom rozhodli krajští radní.

Vláda rozhodla o zvýšení platů zdravotních sester pracujících na směny a bez odborného dohledu o 2 tisíce korun od 1.

Čtěte více

Kraje: Na platy v sociálních službách nám chybí více jak třetina prostředků. Požadujeme 822 milionů korun z rezervy MPSV

dva esa (karty) a kupa žetonůKraje z celé republiky opakovaně apelují na ministryni Marksovou, aby uvolnila prostředky ve výši 822 milionů korun, které vloni z vlastních rozpočtů vynaložily na růst platů v sociálních službách. Dnes proto ministryni Marksové odeslaly dopis, v němž požadují peníze z nevyčerpané rezervy úřadu práce. Rezerva podle jejího dřívějšího vyjádření čítá přibližně 4,5 miliardy korun.

Čtěte více

Daňová kalkulačka pro výpočet odhadu daňových příjmů z RUD pro rok 2018 (SMS ČR)

modré prasátko (pokladnička) v dlaních muže v tmavém oblekuSdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) na svých stránkách zveřejnilo praktickou daňovou kalkulačku, pomocí které lze vypočítat odhad daňových příjmů obce na rok 2018 se zapracováním aktuální novely rozpočtového určení daní (RUD). Tabulka ukazuje předpokládanou výší daňových příjmů obce v roce 2017 a 2018. Daňové příjmy v roce 2018 jsou pro srovnání uvedeny v situaci před schválením novely RUD a po jejím schválení, která bude účinná od začátku roku 2018. 

Čtěte více