X
    Categories: Zprávy

Půjčku v blízké budoucnosti plánuje 46 % Čechů. Nejčastěji jde o investice do nemovitostí

Přestože se Češi v uplynulých měsících snažili volné peníze ušetřit, případně si více hlídat své výdaje, 46 % populace počítá letos ve svém rodinném rozpočtu také s půjčkou. To ukázalo nedávné šetření agentury pro marketingový průzkum Boček pro společnost PROFI CREDIT.

Nejčastějším důvodem k půjčce jsou nákup nemovitosti (39 %), stavební úpravy a rekonstrukce (31 %) nebo koupě automobilu (26 %). Mezi další časté motivy půjček patří pokrytí mimořádných nákladů či oprav (14 %), cestování a nákup dovolené (9 %) nebo vybavení domácnosti (7 %).

“Z průzkumu vyplývá, že si lidé půjčují spíše za účelem pořízení či rekonstrukce nemovitosti a k pokrytí nutných potřeb než na zábavu nebo spotřební zboží,“ shrnul výsledky marketingového šetření Petr Florián, generální ředitel firmy PROFI CREDIT Czech.

Rozhodování při výběru poskytovatele půjčky se odvíjí podle různých faktorů. Nejdůležitějším z nich je výše úroků (87 %). Dalšími zásadními kritérii jsou předchozí zkušenost (68 %), možnost pojištění schopnosti splácet (64 %), možnost online vyřízení (62 %) a co nejmenší množství dokumentů nutných k vyřízení (57 %).

Význam pojištění schopnosti splácet a online způsobu vyřízení půjčky zřejmě za poslední rok vzrostly v souvislosti s koronavirovou pandemií. Tomu napovídají i další zjištění výzkumu. 57 % Čechů prožívalo v minulých měsících obavy o zdraví své a svých blízkých. Strach ze ztráty zaměstnání v důsledku pandemie zaznamenalo 30 % lidí. Obavy z nákazy koronavirem v kamenných prodejnách připustilo 37 % respondentů.

Společnost PROFI CREDIT nabízí dlouhodobě pojištění schopnosti splácet v rámci Pojištěné půjčky, které pokryje nemoc i ztrátu zaměstnání. Na výběr má klient ze tří balíčků pojištění. Kompletně online vyřízení zase umožňuje Razdva půjčka, se kterou je možné získat peníze na účet do 15 minut.

Tisková zpráva

ISPV: