Sbírka Vězeňské služby pro rodiny obětí střelce v ostravské nemocnici vynesla přes 1,6 miliónu korun

Veřejná sbírka, kterou v prosinci vyhlásila Vězeňská služba ČR spolu s Nezávislým odborovým svazem Policie ČR na pomoc rodinám příslušníků sboru, kteří zahynuli 10. prosince při útoku střelce v ostravské nemocnici, vynesla 1 657 tisíc Kč.

Sbírka skončila v sobotu. Výtěžek sbírky bude předám pozůstalým po příslušnících Vězeňské služby ČR nstrm. Petrovi Langovi – jeho manželce a dvěma dcerám a pprap. Bc. Petru Šormovi – jeho manželce a nezletilému synovi.

Kolegové z Vězeňské služby ČR zahynuli tragicky při útoku aktivního střelce v čekárně traumatologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava dne 10. 12. 2019. Příslušník Věznice Heřmanice Petr Lang zemřel tragicky ve věku 49 let. V osudný den doprovázel na ošetření do fakultní nemocnice dceru, kterou hrdinsky zachránil obětováním vlastního života.

Petr Lang byl ve služebním poměru příslušníka Vězeňské služby ČR od 1. července 2005. Po celou dobu trvání služebního poměru vykonával funkci strážného oddělení vězeňské stráže. Svým profesionálním přístupem k plnění služebních úkolů byl příkladem pro ostatní příslušníky, byl vždy přátelský, veselý a spolehlivý. Petr Lang po sobě zanechal manželku Lenku a dvě dcery, osmadvacetiletou Natálii a třináctiletou Lucii.

Příslušník Věznice Ostrava Petr Šorm zahynul ve svých 39 letech. Sloužil u Vězeňské služby ČR od 15. 12. 2010 jako strážný – řidič oddělení vězeňské stráže. Byl vždy přátelský, spolehlivý, v pracovním kolektivu a mezi kolegy velmi oblíbený a veškerý svůj volný čas věnoval své milované rodině a v posledním období i stavbě nového rodinného domu. Se svou manželkou – lékařkou onkologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, která denně bojuje o životy druhých, měl devítiletého syna Jaroslava.

 

Zdroj: Vězeňská služba ČR