ČSÚ: S vyšší kriminalitou se potýkají hlavně velká města. Nejbezpečněji je na Vysočině.

V Česku je ročně nahlášeno průměrně 280 tisíc trestných činů. „Nadprůměrnou míru kriminality zaznamenáváme jen na 12,7 % území. Vysoká je hlavně ve větších krajských metropolích. Jde zejména o Prahu, Brno, Olomouc, České Budějovice a Ostravu,“ uvádí Jana Jíchová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Čtěte více

OECD: Ekonomice se daří, ale málo investujete do dovedností

Česká ekonomika roste, zaměstnanost je vysoká, zvyšuje se export a snižuje vládní dluh. Nedostatek zaměstnanců a malé investice do dovedností a inovací ale mohou růst zpomalit. Uvedl to generální tajemník OECD Angel Gurría, který v Praze za účasti českého premiéra představil hodnocení ekonomiky Česka (viz souhrn v češtině a angličtině). 

Čtěte více

Co také řekl Andrej Babiš před hlasováním o důvěře vládě

Níže uvádíme úryvky z projevu předsedy vlády Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně před hlasováním o vyslovení důvěry vládě dne 15. července 2018 se zaměřením na sociální politiku a související témata. Menšinová koaliční vláda tvořená ministry za hnutí ANO a Českou stranu sociálně demokratickou získala důvěru poté, co se ji rozhodli podpořit poslanci KSČM.

Čtěte více

Priority spolupráce s WHO: Alkohol, sestry, primární péče a integrace služeb

Desítky českých odborníků a sedm představitelů Světové zdravotnické organizace (WHO) přijali pozvání ministra Adama Vojtěcha a ve dnech 12. a 13. července 2018 navštívili Ministerstvo zdravotnictví ČR. Hlavním smyslem návštěvy byl rozvoj spolupráce České republiky a WHO v oblastech primární a integrované péče, veřejného zdraví a stabilizace lidských zdrojů ve zdravotnictví.

Čtěte více

Program “Reactivate” pomáhá lidem nad 35 najít si práci v EU. Češi mají zatím smůlu

Reactivate je program profesní mobility Evropské unie, jehož účelem je pomoci občanům Evropské unie, kterým je nejméně 35 let, nalézt pracovní místo, stáž či možnost učňovské přípravy v jiné zemi EU a zaměstnavatelům kvalifikovanou pracovní sílu. Klade si za cíl nalézt pro uchazeče o zaměstnání, zejména nezaměstnané, nabídky placených pracovních uplatnění z celé Evropy.

Čtěte více

Vedení zdravotnické dokumentace by mělo být výrazně jednodušší

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu vyhlášky o zdravotnické dokumentaci, která přináší výrazné zjednodušení vedení zdravotnické dokumentace. Bude tak lépe odpovídat skutečným potřebám v praxi a především sníží administrativní zátěž zdravotnických pracovníků. Nárůst administrativy a čím dál náročnější vedení zdravotnické dokumentace je jednou z věcí, kterou dlouhodobě kritizují lékaři i zdravotní sestry.

Čtěte více

Publikace: Zaměstnávání po výkonu trestu odnětí svobody

Výzkumný ústav práce a sociálních věcí zveřejnil monografii Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám, ve které seznamuje s výsledky výzkumu zaměřeného na problematiku zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám. 

Čtěte více