OECD: Nejvyšší zaměstnanost je na Islandu, ve Švýcarsku, Nizozemsku a Švédsku

Míra zaměstnanosti (podíl zaměstnaných v produktivním věku) v OECD v prvním čtvrtletí roku 2019 vzrostla na 68,7 %. Vzrostla také míra zaměstnanosti mladých lidí ve věku 15 až 24 let (42,2%), která však v průběhu roku 2018 zaznamenala nejmenší nárůst a zůstává výrazně nižší než v ostatních věkových skupinách (viz graf níže).

Čtěte více

Slovenské ministerstvo odhalilo závažná pochybení a podvody v denních stacionářích

Zaměstnanci slovenského Ministerstva práce, sociálních věcí a rodiny realizovali od začátku roku 124 kontrol u 76 poskytovatelů sociálních služeb. Navštívili 52 denních stacionářů, z toho v sedmi byli opakovaně. Mnohá zařízení zákon neporušují, avšak u některých bylo zjištěno výrazné a záměrné porušování zákona.

Čtěte více

Eurostat: Nejvíce lidí umírá na kardiovaskulární a nádorová onemocnění

Většina lidí v EU (62 %) umírá na kardiovaskulární a nádorová onemocnění. Na nemoci oběhového systému, zejména srdeční infarkty a mozkové mrtvice, zemřelo v roce 2016 celkem 1,8 mil. obyvatel. Na kardiovaskulární onemocnění zemřel více než každý třetí občan (36 % všech úmrtí).

Čtěte více

Reforma psychiatrie: Souhrnná zpráva k používání omezovacích prostředků

V rámci probíhající Reformy péče o duševní zdraví vznikla souhrnná zpráva zaměřená na problematiku používání omezovacích prostředků v psychiatrických zařízeních. Je základní analýzou současného stavu, na niž naváže zpřesnění a standardizace způsobů, jakými mohou být pacienti v odůvodněných případech omezeni.

Čtěte více

‎Stát poskytne krajům na sociální služby 75 % požadované částky, dosud nejvíce. Podle MPSV tak zásadní krize nehrozí ‎

Hejtmanům už nic nebrání v dofinancování sociálních služeb pro letošní rok. Kraje totiž včera obdržely rozhodnutí o poskytnutí dotace 1 mld. Kč. Jde o závazný právní akt, který oficiálně potvrdil rozhodnutí vlády ze 17. června 2019. Čtěte více

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se stal místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes zvolen novým místopředsedou Výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Funkci hodlá využít k prosazování opatření, která povedou k podpoře flexibilního a konkurenceschopného podnikatelského prostředí bez zbytečných regulací a dalších administrativních překážek, se kterými se stále setkávají nejen Češi pracující v zahraničí.

Čtěte více