Vězni darovali senátorům betlém

Velký dřevěný betlém s téměř čtyřiceti keramickými figurkami předali dnes zástupci Vězeňské služby ČR v čele s náměstkem generálního ředitele pro vzdělávání a odborné zacházení Simonem Michailidisem horní parlamentní komoře. Betlém, který vyrobili odsouzení z věznice Příbram, bude po celou dobu adventu a vánočních svátků umístěn přímo v hlavním jednacím sále senátu.

Čtěte více

Azylových domů pro oběti domácího násilí bude více

Karanténa, povinnost zdržovat se doma, omezená setkání s rodinou a přáteli. Nouzový stav uzavřel oběti s pachateli násilí ve společných domácnostech a zvýšil riziko násilí v intimních vztazích. Některé organizace poskytující pomoc obětem domácího násilí hlásily během první vlny pandemie zvýšení poptávky po jejich službách až o 40 %.

Čtěte více

Asociace: Limity za platby sociálních služeb neumožňují zajistit klientům kvalitní stravu

Široká odborná veřejnost vyzývá Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV ČR) již od roku 2018 ke zvýšení maximální výše úhrad za některé sociální služby. Největším problémem jsou maximální sazby stravného, ale i úhrady za hodinu poskytnuté terénní péče.

Čtěte více

Česko pošle Arménii na boj s virem SARS-CoV-2 roušky a rukavice

Arménská republika požádala v souvislosti se zhoršující se situací při šíření nákazy covid-19 evropské státy o pomoc, učinila tak prostřednictvím evropského Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události. Česká republika je jednou z evropských zemí, které se rozhodly Arménii pomoci, ze zásob Ministerstva vnitra poskytne roušky a rukavice.

Čtěte více