Ve službách chybí dva tisíce pracovníků. MPSV chce zrychlit přijímání zaměstnanců z Ukrajiny

V Česku je rekordně nízká nezaměstnanost, nejnižší od roku 1997 a také nejmenší v celé Evropské unii. Zaměstnavatelům chybějí pracovníci, možnosti hledají v zahraničí. Tradičně velká poptávka je po technických profesích napříč všemi obory. Problémem jsou ale také sociální služby. Podle ministerstva práce a sociálních věcí v současnosti chybí okolo dvou tisíc zaměstnanců v sociálních službách, kteří by se starali o seniory a hendikepované.

Čtěte více

Podpora práce s násilníkem je nedostatečná

V současnosti v ČR působí jen 9 organizací poskytujících pomoc osobám, které mají problém se svým násilným chováním a které se jej rozhodnou řešit. Rada vlády pro rovnost žen a mužů proto na svém úterním jednání schválila podnět k zařazení práce s násilnou osobou do podporovaných oblastí v rámci dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí Rodina.

Čtěte více

Ministerstvo školství podpoří 12 miliony sport ve školách

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří program Hodina pohybu navíc 12 miliony  korun, které by měly směřovat do 350 škol. Dotaci získala Asociace školních sportovních klubů ČR, která bude tuto ověřenou metodiku nadále podporovat na školách. Dotace je částí projektu Školní sport 2018, který je součástí výzvy Podpora školního a univerzitního sportu.

Čtěte více

V Karlovarském kraji chybí sestry i lékaři. Kraj jim poskytne náborové příspěvky

​Karlovarský kraj pokračuje v řešení personální nouze ve zdravotnictví. Od 1. května letošního roku bude zdravotníkům poskytovat náborové příspěvky. Získají je noví zaměstnanci, kteří budou pracovat v nemocnicích poskytujících akutní lůžkovou péči, tedy v karlovarské a chebské nemocnici, a také v nemocnicích v Sokolově a v Ostrově.

Čtěte více