Pojišťovny: Výdaje na léčbu demence dosahují téměř 2 miliardy ročně. Jednoznačná prevence přitom neexistuje, pomůže jen včasná léčba

Roční náklady zdravotních pojišťoven na léčbu pacientů s Alzheimerovou chorobou atakují hranici 2 mld. korun a stále rostou. Zároveň s tím je nedostatek míst v domovech se zvláštním režimem. Demence, a její nejčastější spouštěč – Alzheimerova choroba – patří ke stále častějším nemocím lidí v důchodovém věku.

Čtěte více

Nominujte kandidáta na ocenění Gratias 2020 pro sociální pracovníky. K ukončení sběru nominací zbývá necelý měsíc

Již od června probíhá sběr nominací na ocenění Gratias sociálního pracovníka roku 2020. Soutěž o cenu pro sociální pracovníky, kteří se zasloužili o rozvoj či dobré jméno sociální práce v České republice, již potřetí vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci projektu „Systémová podpora profesionálního výkonu sociální práce II“.

Čtěte více

Kompetence sester a praktických lékařů se musí razantně zvýšit. Jinak zdravotnictví neufinancujeme

Shodli se na tom zástupci zemí Visegrádské čtyřky, kteří se sešli na Ministerstvu zdravotnictví. Populace stárne a státy nebudou schopny péči o své obyvatele ufinancovat. Krize hrozí ve všech státech V4, ale podle odborníků je na tom nejhůře právě Česká republika.

Čtěte více