OECD: Délka života roste. Problémem jsou ale duševní a chronické nemoci

Zdravější životní styl, vyšší příjmy a lepší vzdělávání přispěly ke zvýšení délky života v posledních desetiletích. K jejímu růstu podle OECD přispěla také lepší zdravotní péče. Problémem je ale růst duševních a chronických onemocnění. Uvádí to nová souhrnná zpráva OECD Health at a Glance 2017. Vedle analýzy ukazatelů zdraví a zdravotnictví letos tato pravidelná přehledová publikace obsahuje i kapitolu o hlavních faktorech, které přispěly ke zvýšení střední délky života.

Čtěte více

Cukrovku má pětina lidí starších 75 let

Každý pátý obyvatel EU starší 75 let má cukrovku. U lidí s nejnižším vzděláním je podíl lidí s diabetem dvakrát vyšší než u lidí s nejvyšším vzděláním. Ukazují to údaje Eurostatu, podle kterých téměř 30 milionů lidí v Evropské unii trpí chronickým diabetem, což představuje 7 % obyvatelstva EU ve věku 15 a více let (údaje za rok 2014).

Čtěte více

V Česku se fyzické aktivitě alespoň jednou týdně věnuje zhruba třetina lidí

míč na síti (volejbal)Fyzické aktivitě se alespoň jednou týdně a nejméně 10 minut v kuse věnuje přibližně třetina populace. Nejaktivnější jsou ve sportu mladí lidé ve věku 15 až 24 let. Pravidelně jich sportuje 68 %. Před dosažením 35 let se sportu věnuje stále více než polovina populace, poté zapojení do sportovních aktivit s přibývajícím věkem klesá.

Čtěte více

Pozvánka na konferenci „Kariérové poradenství v měnícím se světě“

jednáníZveme vás k přihlášení svého příspěvku a účasti na konferenci „Kariérové poradenství v měnícím se světě“, která proběhne 10. – 11. 11. 2017 v prostorách Filozofické fakulty UK v Praze.

Mezinárodní konference „Kariérové poradenství v měnícím se světě“ se zaměří na význam kariérového poradenství a podpory kariérového rozvoje jednotlivce v kontextu změn společnosti.

Čtěte více