Lidé bez domova v Praze mohou dát zdarma očkovat své čtyřnohé přátele

Příspěvková organice hlavního města Prahy Centrum sociálních služeb Praha už poněkolikáté pořádá pro lidi bez domova bezplatné očkování psů. Akce se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 9 do 11 hodin v pražské Michli. „Vzhledem k tomu, že ze strany lidí bez přístřeší je zájem se starat o své čtyřnohé miláčky, rozhodli jsme se ve spolupráci s centrem sociálních služeb už po šesté jim umožnit bezplatně naočkovat jejich psy proti vzteklině, psince a psoriáze.

Čtěte více

ČOI: 90 % kontrolovaných reflexních pásek nebylo v pořádku

(Praha, 9. listopad 2018) Česká obchodní inspekce dokončila v letošním roce kontrolní akci zaměřenou na reflexní pásky. Inspektoři se při kontrolním nákupu zajímali o takové reflexní pásky, které mají spotřebitele chránit při pohybu za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Čtěte více

BBC: Obezita a podvýživa zkracuje život o více než čtyři roky

Příliš vysoká tělesná váha nebo naopak podvýživa může podle studie publikované v časopise Lancet zkrátit život o čtyři roky. Jedna z největších studií tohoto druhu zahrnovala téměř 2 miliony pacientů registrovaných ve Velké Británii. Výzkumníci zjistili, že od věku 40 let měli lidé blízko horní hranice indexu tělesné hmotnosti (BMI) nejnižší riziko úmrtí v důsledku nemoci. 

Čtěte více

V Anglii roste počet žen s indukovaným porodem. Může za to rostoucí věk rodiček i nadváha, říkají experti

Téměř jedna třetina žen v Anglii podstoupí uměle vyvolané (indukovaný) porod. Před 10 lety to byla pouze pětina. Podle odborníků za tímto trendem stojí rostoucí průměrný věk, počet rodiček a počet žen s nadváhou. Porody jsou indukovány obvykle pilulkami nebo gely, často proto, že novorozenci mají nadměrnou velikost a jsou přenošení.

Čtěte více

Výdaje na biologickou léčbu artritidy rostou rychleji než počet nemocných

Každá třetí koruna, kterou Všeobecná zdravotní pojišťovna zaplatí za péči o své klienty s artritidou, jde na moderní biologickou léčbu. Za tu loni pojišťovna vydala 549 milionů korun, přičemž celkové náklady na artritidu přesáhly 1,6 miliardy. VZP tato data zveřejňuje v souvislosti s blížícím se Světovým dnem artritidy, který připadá na pátek 12.

Čtěte více

BBC: Počet případů použití omezovacích prostředků v nemocnicích vzrostl. Ostudné a šokující, reagují odborníci

Počet případů použití omezovacích prostředků v anglických nemocnicích se podle BBC v letech 2016 až 2017 zvýšil o polovinu (50 %). V roce 2017 byly omezovací prostředky použity ve více než 22 tisících případech, tj. jednou za půl hodiny. V roce 2016 to bylo 15 000 případů. 

Čtěte více

Jezte koláče a smažená jídla, radí nutriční odborníci seniorům ohroženým podvýživou

Od odborníků na výživu často slyšíme, abychom snížili spotřebu sladkých a tučných jídel. Britská asociace pro parenterální a enterální výživu (Bapen) však starším lidem v rámci týdne pro malnutrici a podvýživu doporučila, aby si do kávy místo mléka dávali smetanu, místo grilování smažili a dopřávali si koláčky a sušenky. 

Čtěte více