Tuberkulóza má nejvíce obětí z infekční onemocnění. Ohroženi jsou lidé na okraji, pacienti po transplantaci nebo na biologické léčbě

Jako každoročně i letos Světová zdravotnická organizace (WHO) připomněla 24. březen jako den boje proti tuberkulóze (TBC). Právě 24. března v roce 1882 Robert Koch oznámil svůj objev tuberkulózního bacilu, což otevřelo cestu k diagnostice a léčbě tuberkulózy.

Čtěte více

ČSSZ omezí osobní kontakty. Vše kromě sepsání žádosti o důchod lze vyřídit z domova. Přiznaný důchod lze vyplatit až 5 let zpětně

Česká správa sociálního zabezpečení umožňuje veřejnosti vyřídit většinu požadavků elektronicky a přistupuje k organizačním opatřením s cílem snížit riziko šíření nákazy koronaviru. Tiskoviny a další důležité dokumenty (vč. například tiskopisu Přehled o příjmech a výdajích OSVČ), je možné případně odevzdat do schránek u budov OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno a ČSSZ.

Čtěte více

Jak jsou hrazeny inkontinenční pomůcky? Je pravda, že na ně pacient vždycky nějakou částku doplácí?

Úhrada prostředků pro inkontinentní pojištěnce je dána zákonem o veřejném zdravotním pojištění, resp. jeho přílohou č. 3. Od 1. 12. 2019 zde došlo ke změnám v souvislosti s legislativní novelou. Jsou rozlišeny tři stupně inkontinence – lehká (I), střední (II) a těžká (III), a to na základě úniku moči v mililitrech v průběhu 24 hodin (dříve v průběhu 4 hodin).

Čtěte více

Kde seženeme roušky? Máme se zásobit? Nový koronavirus vyvolává mezi seniory paniku

Alarmující zprávy o epidemii koronaviru vyvolaly v posledních dnech značnou vlnu paniky – především mezi seniory. Strach z nákazy je ochromuje právě proto, že ve svém věku snášejí infekce hůř. Kontaktní místa pro seniory – Senior Pointy – denně odpovídají na stovky dotazů svých klientů kde sehnat roušky, zda je třeba se dobře zásobit a jak vážná epidemie může být.

Čtěte více