Praha musí reagovat na stárnutí populace

prahaCharakteristickým rysem Prahy je stárnutí populace, které se projevuje zvyšujícím se průměrným věkem a celkově vyšším počtem starších lidí. Do budoucna se musíme připravit na další zvyšovaní průměrného věku. V porovnání s rokem 2014, kdy byl průměrný věk 42 let, dosáhne v roce 2050 průměru 43,9 a výrazně se zvýší především počet obyvatel starších 80 let a vice.

Čtěte více

Zabraňme vylidňování území, aneb jak zajistit dostupnost zdravotních a sociálních služeb

pár s dítětem v gumácích na polní cestěSenát a Svaz měst a obcí ČR opět pořádají společný seminář zaměřený na probíhající změny v území. Seminář se tentokrát zaměřuje na nedostupnost zdravotnických služeb, lékárenské péče a nedostatek lékařů, lékárníků a pracovníků ve zdravotnictví. V rámci semináře bude představen komplexní pohled na zdravotní a sociální oblast.

Seminář se uskuteční v  úterý 19.

Čtěte více

Bezdětných žen v Německu přibývá. Nejvíce jich je v akademické sféře

studující žena vležeStále více německých žen zůstává bezdětných, jejich podíl je vysoký zejména mezi “akademičkami” a ženami žijícími v západním Německu a v městských oblastech.

V posledních desetiletích bezdětnost v Německu stále roste. Ukazuje to fakt, že mladší ročníky žen jsou častěji bezdětné než ty tarší. Například v roce 2016 byla bezdětná každá pátá žena ve věku od 45 do 49 let.

Čtěte více