Vyšlo nové číslo časopisu Demografie – revue pro výzkum populačního vývoje (3/2018)

V novém čísel časopisu Demografie, revue pro výzkum populačního vývoje č. 3/2018, který vydává Český statistický úřad, naleznete například články “Kdo se postará? Domovy pro seniory v Česku v kontextu demografického stárnutí”, “100 Years od Demographic Development in Czechia and Slovakia” nebo “The Population Prospects of Czechia and Slovakia until 2060”.

Čtěte více

V Anglii roste počet žen s indukovaným porodem. Může za to rostoucí věk rodiček i nadváha, říkají experti

Téměř jedna třetina žen v Anglii podstoupí uměle vyvolané (indukovaný) porod. Před 10 lety to byla pouze pětina. Podle odborníků za tímto trendem stojí rostoucí průměrný věk, počet rodiček a počet žen s nadváhou. Porody jsou indukovány obvykle pilulkami nebo gely, často proto, že novorozenci mají nadměrnou velikost a jsou přenošení.

Čtěte více

10. demografická konference Mladých demografů

Konference Mladých demografů již tradičně nabízí výjimečnou možnost prezentování vlastních studií, příležitost k získání prvních konferenčních zkušeností v přátelském prostředí a především otevírá prostor k diskusi o aktuálních demografických otázkách s kolegy z různých koutů Evropy a v posledních letech dokonce i z různých koutů světa.

Čtěte více