OECD: Délka života roste. Problémem jsou ale duševní a chronické nemoci

Zdravější životní styl, vyšší příjmy a lepší vzdělávání přispěly ke zvýšení délky života v posledních desetiletích. K jejímu růstu podle OECD přispěla také lepší zdravotní péče. Problémem je ale růst duševních a chronických onemocnění. Uvádí to nová souhrnná zpráva OECD Health at a Glance 2017. Vedle analýzy ukazatelů zdraví a zdravotnictví letos tato pravidelná přehledová publikace obsahuje i kapitolu o hlavních faktorech, které přispěly ke zvýšení střední délky života.

Čtěte více

OECD: ČR musí podniknout kroky proti podplácení zahraničních veřejných činitelů

Česká republika musí podle Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšit své úsilí k odhalování, vyšetřování a stíhání podplácení zahraničních veřejných činitelů. Česká republika ratifikovala Úmluvu OECD proti podplácení zahraničních veřejných činitelů již před sedmnácti lety, avšak žádný případ podplácení zahraničních veřejných činitelů dosud nebyl stíhán. Toto je důvodem ke znepokojení, zejména s ohledem na orientaci české ekonomiky na export, a to včetně vysoce rizikových odvětví, jakými jsou strojírenství a obchod s obrannými materiály. 

Čtěte více

Call for papers: International Forum on Migration Statistics (15-16 January 2018, Paris)

int. conf.OECD-IOM-UNDESA International Forum on Migration Statistics 15-16 January 2018, Paris Call for papers & parallel sessions. Deadline for submission: 30 June 2017 Contact: IFMS2018@oecd.org

The International Forum on Migration Statistics (IFMS-2018) aims to mobilise expertise from a wide range of disciplines – such as statistics, economics, demography, sociology, geospatial science, and information technology – that can contribute to improve global understanding of the migration phenomenon.

Čtěte více

Publikace: Národní urbánní politika v zemích OECD

National Urban Policy in OECD Countries

Města jsou klíčová pro ekonomickou, sociální a environmentální výkonnost země na národní úrovni. Národní urbánní politika (National Urban Policy – NUP) byla mezinárodním společenstvím uznána jako důležitý nástroj využití urbanizace k dosažení národních a globálních cílů. Publikace OECD s názvem National Urban Policy in OECD Countries (140 stran), která byla připravena pro Konferenci OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst (Habitat III), hodnotí stav a rozsah urbánní politiky ve 35 zemích OECD, včetně České republiky.

Čtěte více