Zveme vás na mezinárodní konferenci “Nejlepší praxe v podpoře pečujících a seniorů” (Praha, Holiday Inn, 11. prosince 2018)

Zveme Vás na mezinárodní konferenci “Nejlepší praxe v podpoře pečujících a seniorů”, která se uskuteční v úterý 11. prosince 2018 od 9.30 hod. v hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre v Praze (viz mapa níže). Konference se koná pod záštitou pana Václava Krásy, předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a pana Jiřího Horeckého, prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Čtěte více

MPSV vypíše dotační výzvu na rozvoj inovativních služeb pro děti a jejich rodiny

Frustraci z odebrání z péče rodiny, chybějící informace, osamocenost v řešení problémů ve škole, obavy ze ztráty blízkých, ale i světlé okamžiky a setkání s lidmi, kteří jim v těžkých chvílích pomohli. To byly nejčastější zkušenosti, které mladí lidé, jenž vyrůstali mimo rodinu, sdíleli během série společných setkání realizovaných ve spolupráci s neziskovou organizací Lumos.

Čtěte více

Mateřská dovolená by se měla jmenovat “mateřská péče” nebo jenom “mateřská”, doporučuje vládní výbor

Dne 8. října 2018 se již potřetí v tomto roce sešel Výbor pro sladění pracovního, osobního a rodinného života. Na tomto zasedání výboru vystoupil i poslanec Aleš Juchelka a odbornice na genderovou lingvistiku Jana Valdrová. Výbor se po podrobné diskuzi usnesl na podpoře poslaneckého návrhu za změnu názvu mateřské dovolené, rodičovské dovolené a otcovské dovolené.

Čtěte více

Maláčová: Prostor pro další zvyšování důchodů existuje. Ve výdajích na důchody zaostáváme za průměrem Evropské unie

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v pondělí 1. října 2018 zahájila konferenci na téma Finanční dopady stárnutí populace a udržitelnost veřejných financí, která se zaměřila na dopad demografického stárnutí na důchodový a zdravotní systém, trh práce nebo poskytování rodinné a neformální péče.

Čtěte více

Je čas zvýšit příspěvek na péči všem, kteří ji dostávají doma

Poslanecká sněmovna včera (21. září 2018) v prvním čtení schválila senátní návrh na zvýšení příspěvku na péči ve čtvrtém stupni z 13 200 na 19 200 korun měsíčně pro ty, kteří péči dostávají doma. Návrh bude nyní projednán ve sněmovních výborech.

Čtěte více