WHO: Proč je integrovaná péče důležitá? (video)

Světová zdravotnická organizace (WHO) vytvořila krátké video o důležitosti rozvoje integrované péče pro zachování soběstačnosti a zdatnosti starších lidí. Toto téma bude součástí frankofonního kongresu o křehkosti v Paříži 16. a 17. března 2017.

Video (v angličtině) můžete shlédnout níže.

 

 

Organizace Kings Fund k tématu rověž zveřejnila instruktivní a populární video o užitečnosti a přínosnosti komunitní sestry – viz Joined-up care: Sam’s story

Čtěte více

WHO: V Evropě je 7,3 milionu zdravotních sester. Jejich role je klíčová

V evropském regionu WHO je podle odhadů celkem 7,3 milionu zdravotních sester a porodních asistentek. Tvoří většinu zdravotnických pracovníků a poskytují péči lidem v každém věku, od narození po umírání. Jak ukazuje infografika, jejich role je klíčová a mnohostranná. Nedávno publikované kompendium dobré praxe v ošetřovatelství a porodní asistenci ilustruje zásadní význam sester pro systém zdravotnictví.

Čtěte více

WHO: 10. říjen 2015 byl Světovým dnem duševního zdraví

Desátý říjnový den byl “Světovým dnem duševního zdraví”. Jeho tématem byla “Důstojnost v duševním zdraví”. Cílem bylo zaměřit se na zvyšování povědomí o tom, co lze udělat pro to, aby lidé s duševní nemocí mohli žít důstojně, a to prostřednictvím politiky orientované na lidská práva a legislativu, vzdělávání zdravotníků, dodržování informovaného souhlasu s léčbou, začleňování nemocných do rozhodovacích procesů a prostřednictvím veřejných informačních kampaní.

Čtěte více