Příručka WHO: Jak se vyhnout ageismu v komunikaci

Jazyk a vizuální prezentace nesou významy, které mohou přispívat k předsudkům a ageismu. Způsob komunikace ovlivňuje, jak lidé přemýšlí, cítí a jednají vůči různým věkovým skupinám. Světová zdravotnická organizace (WHO) proto v rámci globální kampaně proti ageismu vydala stručného průvodce, který má čtenářům pomoci zlepšit jejich komunikaci o stárnutí a vyhnout se přitom ageismu v textových a obrazových zprávách.

Čtěte více

SZÚ: Látkovou rouškou pronikne podle studie 40 až 90 % virových částic. Mohou dokonce zvýšit riziko infekce při zvlhnutí, průniku tekutin a retencí viru

Podle dostupných důkazů poskytují látkové roušky nižší ochranu než chirurgické roušky a mohou dokonce zvýšit riziko infekce při zvlhnutí, průniku tekutin a retencí viru. Průnik virových částic tkaninou je vysoký. V jedné studii rouškou proniklo 40 – 90 % částic.

Čtěte více

Záznam z mezinárodní konference “Age-friendly cities: Města přátelská každému věku”

Institut pro sociální politiku a výzkum, z. s. ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy uspořádal mezinárodní konferenci “Age-friendly cities: Jak vytvářet města přátelská každému věku”. Prezentace z konference a záznam jsou dostupné ke shlédnutí níže. Čtěte více

WHO: Výzkum ukazuje, že vyšší zdanění pomáhá snižovat spotřebu alkoholu

„Vyšší zdanění nemusí být politicky nejpřitažlivější, ale je to nejúčinnější způsob, jak snížit spotřebu alkoholu,“ říká Dr. Daniel Chisholm, ředitel WHO pro nepřenosné nemoci a podporu zdraví v průběhu života, který je spoluautorem nové studie o opatřeních na snížení konzumace alkoholu.

Čtěte více