Nová publikace Dávky pomoci v hmotné nouzi

Ombudsmanka vydala novou publikaci Dávky pomoci v hmotné nouzi, která uceleně a podrobně zpracovává problematiku dávek pomoci v hmotné nouzi. Shrnuje a zobecňuje v ní zásadní stanoviska, která veřejný ochránce práv formuloval od roku 2007 za dobu účinnosti zákona o pomoci v hmotné nouzi. Vychází přitom z více než 3 500 vyřízených podnětů týkajících se dávek pomoci v hmotné nouzi.

Čtěte více

Koncepce ministerstva práce a sociálních věcí pro období 2015 – 2017 s výhledem do roku 2020

zvonekMinisterstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo koncepci svého resortu a priority pro období 2015 – 2017 s výhledem do roku 2020. Doument stanovuje koncepční záměry a strategické cíle MPSV v oblastech interní a externí činnosti a fungování úřadu (3.1), trhu práce a politika zaměstnanosti (3.2), pracovního práva a zaměstnanosti (3.3), bezpečného výkonu práce (3.4), sociální politiky a posilování sociální soudržnosti(3.5), sociálního pojištění (3.6) a ekonomické oblasti a oblasti programového financování (3.7).

Čtěte více

Publikace: Život a práce v Evropské unii 2016

Eurofound vydal ročenku Život a práce v Evropě v roce 2016. Publikace poskytuje přehled o vývoji a trendech v oblasti trhu práce a životních podmínek obyvatel EU, který vychází z výzkumných aktivit Eurofoundu realizovaných v roce 2016. Přes napětí v Evropské unii – pomalé oživení ekonomiky, rostoucí euroskepticismus a Brexit publikace poukazuje na řadu pozitivních zpráv v minulém roce.

Čtěte více

Recenze: Sociální politika a sociální systém (Oeconomica, 2015)

Sociální politika a sociální systém ČR (obálka)Nakladatelství Vysoké školy ekonomické v Praze Oeconomica vydalo v roce 2015 publikaci „Sociální politika a sociální systém“ autora Pavla Kaczora. Publikace má 270 stran, její autor, jak sám uvádí, aktivně působil v rámci sociálního systému a dokonale jej zná. Jeho druhou předností je jeho víceleté angažmá v roli vysokoškolského učitele. Obě tyto výhody v publikaci zjevně dokonale zúročil.

Čtěte více