Publikace
Ageing and Health: The Politics of Better Policies
Bezdětnost jako svobodnou volbu označili pouze tři z deseti respondentů, ukazuje analýza
Česká republika se v evropském kontextu řadí k zemím s nejnižším podílem bezdětných žen. Dosavadní bezdětnost označili za jednoznačně svobodnou volbu pouze tři z deseti respondentů ve věku 25 až 44 let.
Poučení z Covidu-19: Nezbytnost deinstitucionalizace
Příručka WHO: Jak se vyhnout ageismu v komunikaci
Jazyk a vizuální prezentace nesou významy, které mohou přispívat k předsudkům a ageismu. Způsob komunikace ovlivňuje, jak lidé přemýšlí, cítí a jednají vůči různým věkovým skupinám. Světová zdravotnická organizace (WHO) proto v rámci globální kampaně proti ageismu vydala stručného průvodce, který má čtenářům pomoci zlepšit jejich komunikaci o stárnutí a vyhnout se přitom ageismu v textových a obrazových zprávách.
Průzkum: Dopad koronakrize na pečující v Evropské unii
Publikace představuje výstupy online průzkumu organizace Eurocarers o dopadu koronakrize na různé aspekty každodenního života rodinných a neformálních pečujících o starší a zdravotně postižené osoby v Evropské unii (např. zdraví, péči, přístup ke službám, sítě podpory, profesní život nebo finance).
Analýza OECD: Vlády musí přijmout další opatření na podporu pracovních míst pro starší pracovníky
Ekvita ve školním vzdělávání v Evropě: struktury, politiky a výsledky žáků
Jak uspořádání vzdělávacího systému v dané zemi ovlivňuje rovnost a spravedlnost ve vzdělávání? Tomuto tématu se věnuje rozsáhlá analytická studie Eurydice Equity in school education in Europe: Structures, policies and student performance.
Úřad ombudsmana vydal příručku antidiskriminačního práva pro sociální pracovníky
Lidé, kteří se setkávají s diskriminací, jsou často v kontaktu se sociálními pracovníky a pracovnicemi. Ti by jim měli nejen pomáhat, ale také je podpořit, aby se uměli bránit, pokud jsou porušována jejich práva nebo jsou diskriminováni.