Vládní výbor uvítal upuštění od uzavírání dohod ohledně nezletilých v novele občanského zákoníku

Výbor pro prevenci domácího násilí a násilí na ženách při Radě vlády pro rovnost žen a mužů se ve čtvrtek 6. září 2019 v návaznosti na zákon o zálohovaném výživném uvítal rozhodnutí Ministerstva spravedlnosti upustit od koncepce uzavírání dohod ohledně nezletilých v návrhu novely občanského zákoníku.

Čtěte více

Ženy v EU žijí v průměru 83,5 roku, muži o 5 let méně

Očekávaná doba dožití při narození v Evropské unii (EU) byla v roce 2017 podle odhadů 80,9 roku, u žen 83,5 roku a u mužů 78,3 roku, což je rozdíl 5,2 roku. Ve všech členských státech EU je průměrná délka života při narození vyšší u žen než u mužů, ačkoli rozdíl se v jednotlivých zemích výrazně liší. Největší rozdíly mezi muži a ženami jsou v Lotyšsku (9,9 let), Litvě (9,8 let) a Estonsku (8,8 let). Nejmenší ve Švédsku (3,3 roku) a Nizozemsku (3,2 roku). Čtěte více

Miloš Vystrčil (ODS): Vláda při zvyšování důchodů zapomněla na matky, chceme její chybu napravit

Předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil chce v Senátu prosadit navýšení důchodů pro všechny, kteří jsou v penzi 25 let a více o tisíc korun. Tato úprava podle něj přinese do důchodového systému spravedlnost, protože předchozí zvýšení penzí se týkalo pouze lidí nad 85 let.

Čtěte více

Rozdíl ve starobních důchodech mužů a žen je zhruba 2400 Kč. Důchodová komise posoudí návrhy, jak rozdíl snížit

Rozdíl ve starobních důchodech mužů a žen je zhruba 2400 Kč. I to je jedním z důvodů, proč je 31 % seniorek ve věku nad 65 let ohrožených příjmovou chudobou. „Rozdíly v důchodech mužů a žen považuji za zásadní nespravedlnost v našem důchodovém systému.

Čtěte více

ČSÚ: Chudobou v Česku jsou ohroženy hlavně samoživitelky a seniorky bez partnera. Materiálně deprivovaných za rok ubylo o sto tisíc

Většina domácností vychází s příjmy snadno nebo jen s menšími obtížemi. Nicméně pro téměř pětinu obyvatel (18 %) je to velký problém. Potíž vyjít s příjmy mají zejména samoživitelky s dětmi a ženy starší 65 let, které žijí samy.

Čtěte více