Na částečný úvazek v ČR pracuje pětina žen, v EU téměř třetina

businessPrakticky ve všech zemích EU kromě  Rumunska častěji na částečný úvazek pracují ženy než muži. Podle Eurostatu na částečný úvazek v roce 2016 pracoval každý patnáctý muž (7 %) a téměř každá třetí žena (30 %) ve věku 25-49 let. V České republice to byla každá pátá žena s alespoň jedním dítětem mladším šesti let.

Čtěte více

Eurostat: Čtyři z pěti budoucích učitelů jsou ženy

absolvent v taláruV roce 2015 ukončilo terciární vzdělávání téměř 5 milionů studentů z Evropské unie (EU), z toho bylo 58 % žen a 42 % mužů. Muži převládají v oboru “Informační a komunikační technologie” (kde představují 81 % absolventů) a “technika, výroba a stavebnictví” (73 %).

Naopak v oblasti vzdělávání a v pedagogických oborech jsou čtyři z pěti absolventů ženy (80 %).

Čtěte více

Muži mají o 2 300 korun vyšší penzi než ženy. Čtvrtina seniorů šla do důchodu předčasně

smějící se lamaZ údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že letos k 30. červnu činila průměrná výše starobního důchodu 11 807 Kč, což je o necelých 500 korun více než v červnu 2015. Průměrná výše starobního důchodu vypláceného mužům byla o cca 2 300 Kč vyšší – muži pobírali starobní důchod v průměrné výši 13 033 Kč, ženy pak ve výši 10 728 Kč.

Čtěte více

Mýty o předškolní péči

Malé dítě si kreslíOd jakého věku je pro děti vhodné, aby navštěvovaly kolektivní zařízení péče? Jaký to má na ně dopad? Jsou jesle pozůstatkem socialistické snahy ovládat společnost? Má matka právo navrátit se do práce, i když je dítěti méně než 3 roky? Tyto a mnoho dalších otázek diskutovali odborníci a odbornice v rámci konference Mýty o předškolní péči, kterou uspořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Čtěte více