Vyšla nová publikace zaměřená na kvalitu života v počáteční fázi demence

Fakulta zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL) vydala publikaci založenou na výsledcích studie kvality života seniorů v počáteční fázi demence. Kromě zdravotníků, studentů zdravotnických oborů a sociálních pracovníků je určena také lidem, kteří pečují o své nemocné blízké.

Čtěte více

Podzimní a jiné sezónní deprese jsou možná jen mýtus

Snad každý zná podzimní chmury – méně energie, horší nálada, větší potřeba spánku. I vědecká literatura se shoduje, že v určitých měsících jsou hospitalizace u některých psychiatrických diagnóz častější. Týká se to zejména poruch nálady, jako je třeba deprese nebo bipolární porucha, u kterých jsou opakovaně zdokumentovány častější hospitalizace s depresemi na jaře a na podzim a častější hospitalizace s mániemi v létě.

Čtěte více

Příští rok přibudou další centra duševního zdraví. Do domácí péče se dosud díky nim vrátilo 700 pacientů

Sedmnáct aktuálně fungujících Center duševního zdraví doplní od ledna příštího roku postupně další čtyři: Jihlava, Podskalí, Tábor a Psychiatrická nemocnice Brno. Každé ze čtyř Center duševního zdraví může čerpat dotaci ve výši až 14,9 milionu korun po dobu roku a půl.

Čtěte více

Dotazník: Člověk s duševním onemocněním, slevy v dopravě a benefity pro osoby se zdravotním postižením

Chtěli bychom Vás tímto požádat o pomoc v naší snaze upozornit na nedostatky v systému podpory osob se zdravotním postižením, kdy jsou z možnosti participovat na benefitech pro osoby se zdravotním postižením mnohdy vyloučeni ti nejpotřebnější, prostřednictvím dotazníku “Člověk s duševním onemocněním v systému podpory OZP ve vztahu k cestování a participaci na zájmových aktivitách” (viz prezentace).

Čtěte více