Pacienty z bývalého východního bloku trápí stejné nemoci. Praktikům ale chybí pravomoci k jejich léčbě

Pacienty z bývalého východního bloku trápí stejné nemoci. Postkomunistické země mají výrazně vyšší počty pacientů s nemocným srdcem, ledvinami nebo cukrovkou než země západního bloku. Čeští, polští a slovenští praktici jim chtějí pomoci,  chybí jim k tomu ale pravomoci. Čtěte více

NKÚ: Dříve rozdělování evropských dotací provázely podvody. Nyní je problémem hlavně jejich nastavení

Nejvyšší kontrolní úřad vydal každoroční hodnocení toho, jak ČR hospodaří s penězi, které dostává z EU. Výsledky poukázaly na slabá místa v rozdělování evropských peněz v ČR. Oproti minulosti se hlavní problémy přesunuly směrem k systému řízení a způsobu rozdělování dotací.

Čtěte více

Mapování těla a rizik v rámci prevence muskuloskeletálních nemocí

Jedním ze způsobů zapojení zaměstnanců do vyhledávání a hodnocení rizik jsou interaktivní metody mapování těla a mapování rizik. Tento druh mapování se využívá ke shromažďování informací o zdravotních problémech zaměstnanců pomocí vizuálních snímků s cílem upozornit na časté problémy za účelem dalšího šetření nebo opatření, které slouží jako alternativa například k dotazníkům.

Čtěte více

Průzkum: Dopad koronakrize na pečující v Evropské unii

Publikace představuje výstupy online průzkumu organizace Eurocarers o dopadu koronakrize na různé aspekty každodenního života rodinných a neformálních pečujících o starší a zdravotně postižené osoby v Evropské unii (např. zdraví, péči, přístup ke službám, sítě podpory, profesní život nebo finance).

Čtěte více

Češi hodnotí stav ekonomiky špatně, vlastní finanční situaci dobře

Češi se v hodnocení národní ekonomiky stali z největších nadšenců jedněmi z největších skeptiků. Zatímco před rokem hodnotilo situaci národní ekonomiky pozitivně 70 %, aktuálně to je jen 30 %. Celkem 86 % Čechů a Češek hodnotí finanční situaci domácnosti jako spíše nebo velmi dobrou (průměr EU je přitom 68 %).

Čtěte více

Najít cenově dostupné bydlení je v EU stále větším problémem. Ceny a nájmy za poslední roky rostly rychlejším tempem než příjmy

Ve čtvrtek 21. ledna přijal Parlament usnesení, ve kterém vyzývá členské státy, aby uznaly důstojné bydlení jako jedno ze základních lidských práv, které je vymahatelné prostřednictvím právních předpisů. Podle poslanců by měl mít každý člověk přístup k důstojnému a zdravému bydlení s kvalitní pitnou vodou, kanalizací a energiemi.

Čtěte více