V Praze rostou nájmy nejrychleji na sídlištích, ukazuje analýza

Město má podrobnou analýzu trhu s nájemním bydlením za posledních pět let. Vyplývá z ní, že za poslední období rostly nájmy nejrychleji na sídlištích. Ceny nájemného, i když s menším zpožděním, ve sledovaném období reagovaly zejména na růst prodejních cen vlastnického bydlení, a to jak v segmentu novostaveb, tak přeprodejů starších bytů.

Čtěte více

Ministerstvo zdravotnictví podpoří vznik šesti ordinací pro osoby bez přístřeší

Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo ve čtvrtek 17. října 2019 výzvu k předkládání žádostí o dotaci v rámci programu “Poskytování zdravotně sociálních služeb osobám bez přístřeší a osobám ohroženým ztrátou přístřeší”, jehož účelem je poskytování zdravotně sociálních služeb.

Čtěte více

Ivan Gabal: Svoboda nám nepřinesla zjednodušení života. Součástí našich životů jsou permanentní krize

Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce přinášíme rozhovor se sociologem Ivanem Gabalem o sociálním vyloučení, svobodě, permanentních krizích a nových i starých výzvách nejen v sociální politice. Za mimořádný neúspěch v sociální inkluzi považuje to, že se nepodařilo zlepšit životní perspektivy Romů v tom, aby jim základní školství úspěšně pomohlo překonat znevýhodňující sociální původ a oni dostali šanci na jinou vzdělanostní a životní dráhu.

Čtěte více

MPSV vydalo metodiku pro sociální pracovníky, jak pomáhat se sociálním bydlením

MPSV vydalo dlouho očekávanou „Metodiku sociální práce v sociálním bydlení“. Jedná se o první ucelený materiál, který se zaměřuje na celý proces sociální práce v sociálním bydlení, tedy od vyhledání lidí ohrožených ztrátou bydlení, podporou před vstupem do sociálního bydlení i v průběhu jeho poskytování, až po ukončení spolupráce.

Čtěte více

Víte, jak fungují nízkoprahové služby? Více jak stovka nízkoprahových klubů otevírá své dveře veřejnosti

Víte, jak fungují nízkoprahové sociální služby pro teenagery? Tento týden máte příležitost se s nízkoprahovými kluby seznámit. Poslední zářijový týden po celé republice více jak stovka nízkoprahových klubů otevírá dveře veřejnosti.

Čtěte více