Lidé bez domova v Praze mohou dát zdarma očkovat své čtyřnohé přátele

Příspěvková organice hlavního města Prahy Centrum sociálních služeb Praha už poněkolikáté pořádá pro lidi bez domova bezplatné očkování psů. Akce se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 9 do 11 hodin v pražské Michli. „Vzhledem k tomu, že ze strany lidí bez přístřeší je zájem se starat o své čtyřnohé miláčky, rozhodli jsme se ve spolupráci s centrem sociálních služeb už po šesté jim umožnit bezplatně naočkovat jejich psy proti vzteklině, psince a psoriáze.

Čtěte více

Noc venku v Praze 2018

Milí příznivci lidí bez domova, a hlavně Vy ostatní, kteří byste se o problematice bezdomovectví chtěli dozvědět víc, přijměte naše pozvání na Noc venku 2018 v Praze, kde lidé bez domova budou v centru dění. Noc Venku v Praze pořádá iniciativa Bezdomovci, lidé jako my spolu s Architekti bez hranic, Skautský institut, Institut plánování a rozvoje Prahy – IPR, Armáda spásy Praha, Sociální služby, Charita Česká republika, NADĚJE, pobočka Praha, Přestupní stanice, Jako doma, K srdci klíč, Nový Prostor, Pragulic, Místní místním, KRISA – Kritická sociální akce. 

Čtěte více

Ombudsmanka prověří odebrání dětí ženě, která údajně kvůli rekonstrukci bydlela s dětmi v garáži

Ombudsmanka se rozhodla zahájit šetření z vlastní iniciativy a zabývat se postupem orgánu sociálně-právní ochrany dětí v Ústí nad Labem, který – zřejmě z bytových důvodů – odebral matce dvě děti. Ombudsmanka prověří postup orgánu sociálně-právní ochrany dětí nejen v souvislosti s odebráním dětí, ale bude zjišťovat i to, zda o rodině věděl, příp.

Čtěte více

Praha chce postavit v brownfieldech nové byty pro 150 tisíc obyvatel

Rada hlavního města zadala Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy přípravu metodiky, která přispěje ke koncepční a rychlejší transformaci opuštěných a nevyužitých ploch. V širším centru Prahy může na území 11 největších brownfieldů vzniknout bydlení pro cca 154 000 obyvatel a 212 000 pracovních příležitostí.

Čtěte více

Ministryně Maláčová jednala se zástupci Bohumína a Karviné o vyloučených lokalitách

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navštívila v úterý 11. září 2018 Moravskoslezský kraj. Zástupcům Bohumína a Karviné představila patnáct hlavních podnětů, kterými se vláda bude nyní zabývat při řešení problematiky sociálně vyloučených lokalit. Hlavními tématy jednání se starostou Bohumína Petrem Víchou a primátorem Karviné Janem Wolfem byly adresnost sociálních dávek, řešení strukturální nezaměstnanosti, efektivita sociální práce, dopady exekucí na zaměstnanost obyvatelstva a revize veřejně prospěšných prací v kontextu sociálně vyloučených lokalit. 

Čtěte více

Praha postaví nové obecní byty pro handicapované, ale i sestry, učitele nebo policisty

Hlavní město Praha vytipovalo z více než padesáti lokalit tu nejvhodnější pro výstavbu městských dostupných bytů. Ty by měly vzniknout na pomezí Prahy 10, 11 a 15. Radní města o tom rozhodli 28. srpna 2018. „Vývoj posledních let nám jasně ukázal, že rozprodej bytového i pozemkového fondu hlavního města i jednotlivých městských částí nebyl krok správným směrem.

Čtěte více

MMR hlásí nebývalý zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), zaznamenalo nebývalý zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení. Už nyní je zřejmé, že dojde k převisu žádostí. Možnost jejich podávání totiž končí až 18. září 2018, respektive 29.

Čtěte více