Přístup přes mobil, nové služby. Ministerstvo vnitra představilo plány v eGovernmentu

O svých aktivitách v eGovernmentu informovalo Ministerstvo vnitra (MV) na konferenci eGovernment 20:10 v Mikulově. Konference se pod záštitou ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) uskutečnila 3. a 4. září 2019. Resort na ní představil aktuální stav projektů, jako jsou Portál občana či datové schránky, u kterých se povedlo přidáním nových služeb a zjednodušením fungování přilákat mnoho nových uživatelů.

Čtěte více

Nový integrovaný web MPSV má usnadnit komunikaci s úřady. V provozu je v pilotní verzi

Stránky Ministerstva práce a sociálních věcí (www.mpsv.cz) a integrovaného portálu MPSV (portal.mpsv.cz) budou mít novou vizuální podobu. Dojde také ke změně způsobu přihlašování uživatelů prostřednictvím systému e-identita (NIA) nebo informačního systému datových schránek.

Čtěte více

MPSV spustí nový integrovaný portál 28. června. Umožní lepší orientaci v dávkách a elektronické podání žádostí

Ministerstvo práce a sociálních věcí postoupilo při budování Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí (JISPSV) o další významný krok. 28. června spustí nový web – součást projektu Jednotného portálového řešení práce a sociálních věcí – a splní tak první ze čtyř klíčových milníků, ke kterým se zavázalo po nástupu ministryně Maláčové v souvislosti s dokončením přechodu na nové informační systémy.

Čtěte více

Národní síť Místních akčních skupin povede opět Jiří Krist. Jeho prioritou je klimatická změna a chytrý venkov

V půlce března si Národní síť Místních akčních skupin zvolila nové vedení. Výbor Národní sítě si do svého čela opětovně zvolil předsedu Jiřího Krista  z MAS Opavsko. Místopředsedy se stali Jana Kuthanová z Královéhradeckého kraje, Jan Florián z Plzeňska a Marek Hartych ze severních Čech.

Čtěte více

Prostřednictvím datové schránky lze požádat o rodičovský příspěvek i jiné dávky

Prostřednictvím datové schránky lze požádat o rodičovský příspěvek a jiné dávky SSP nebo získat zdarma výpis z rejstříku trestů. S přístupovými údaji k datové schránce se můžete přihlásit do informačních systémů sociální i finanční správy, tedy například získat přehled doby pojištění nebo podávat daňová přiznání.

Čtěte více