ČSÚ: „Ajťáků” není tolik, jak se zdá. Nadprůměrné platy mají jen někteří z nich

Ač by se mohlo zdát, že „ajťákem” je dnes každý druhý, ICT odborníků není zase až tolik. Nadprůměrné platy mají jen někteří z nich. Vyplývá to z analýzy Českého statistického úřadu. V roce 2017 bylo v ČR necelých 186 tisíc lidí, kteří se profesně věnují informačním a komunikačním technologiím.

Čtěte více

Jaké jsou možnosti informačních a asistivních technologií v péči o seniory?

Dne 5. listopadu 2014 uspořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí seminář zaměřený na další rozvoj služeb asistovaného života pro seniory. Prezentace ze semináře je možné stáhnout na stránkách MPSV. Asistivní technologie nejenže zvyšují soběstačnost seniorů a osob se zdravotním postižením, ale umožňují jim také prodloužení života v jejich domácím prostředí – v okruhu jejich blízkých.

Čtěte více

Nástup 4. průmyslové revoluce berme jako výzvu, nikoliv jako hrozbu

Změny v oblasti trhu práce spojené se čtvrtou průmyslovou revolucí s sebou přináší určité hrozby, ale též řadu pozitiv a výzev, na které je třeba rychle reagovat. O tom, jak se v budoucnu změní pracovní trh, se diskutovalo na mezinárodní konferenci Směrem k Práci 4.0 – česko-německý dialog, kterou pořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Čtěte více

Podvodné emailové zprávy: Buďme na takové situace připraveni

Čím dál častěji se ve firemním prostředí šíří podvodné vylákání plateb prostřednictvím emailových zpráv. Pachatel nejprve v síti Internet zjistí veřejně dostupné informace o společnosti. Následně emailem osloví finančního ředitele/ vedoucího ekonomického oddělení nebo jinou osobu oprávněnou provést platbu z firemního účtu, jejíž email je také veřejně dostupný.

Čtěte více

BBC: Je závislost na technologiích zdrojem většího stresu?

Jsme nejvíce nesoustředěná generace, která zbytečně tráví mnoho času čtením irelevantních e-mailů a rušivých zpráv na sociálních sítích. Podle zprávy “Kvalita pracovního života 2016” (The Quality of Working Life 2016), která byla zveřejněna na začátku roku, posedlost čtením e-mailů i mimo pracovní dobu vede k tomu, že pro mnohé z nás je obtížné vypnout a přerušit práci.

Čtěte více