Senioři uznávají důležitost ICT, nevěří ale, že je jejich omezená znalost nějak omezuje, ukazuje analýza

wPřestože počet seniorů využívajících internet roste, digitální propast mezi generacemi zůstává stále velkým problémem. Ukazuje to výzkum Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, jehož cílem bylo zmapovat potřeby seniorů v oblasti využívání digitálních technologií.

Čtěte více

Internet a počítač používá jen 40 % seniorů starších 65 let. Nový program EU chce zlepšit digitální gramotnost seniorů

Až 60 % seniorů nemá přístup k internetu nebo s ním neumí pracovat. Vyplývá to z šetření, které proběhlo v SeneCura SeniorCentru Klamovka v Praze a Život Plus, z.ú. Téměř 80 % účastníků s průměrným věkem 82 let si přeje digitální technologie a internet více využívat.

Čtěte více

Sociální pracovníci v Praze dostali tablety. Budou jim pomáhat při terénní práci v ubytovnách

Hlavní město Praha podniklo další krok směrem k efektivní pomoci lidem bez domova a sociálním pracovníkům předala tablety věnované Československou obchodní bankou. Praha distribucí darovaných tabletů navazuje na projekt humanitárního ubytování pro ohroženou skupinu lidí bez domova v několika prázdných hostelech a hotelech, které jsou v omezenější kapacitě stále v provozu.

Čtěte více

Ministerstvo spustilo Národní zdravotnický informační portál

Ministerstvo zdravotnictví spustilo nový informační portál, jehož primárním cílem je poskytnout veřejnosti důvěryhodné a garantované informace z různých oblastí zdraví, zdravotnictví a zdravotnických údajů a statistik. Národní zdravotnický informační portál (NZIP) má sloužit jako zdravotní průvodce a rozcestník, na kterém lidé najdou odpovědi na otázky týkající se zdraví, prevence, onemocnění, očkování, stravování a životního stylu, poskytovatelů zdravotní péče a dalších témat.

Čtěte více

ČSÚ: 99 % studentů používá denně internet. Ve věku 65 až 74 let je online více než polovina uživatelů

Dnešní žáci a studenti vyrůstají v prostředí prudkého rozvoje digitálních technologií a ve spojení s chytrým mobilním telefonem se stal internet jejich každodenní rutinou. Ve všech sledovaných činnostech v oblasti komunikace a zábavy používá internet v Česku větší podíl studentů než je celoevropský průměr.

Čtěte více