Největší podíl mladých lidí mimo vzdělávání a trh práce je v Itálii, nejnižší v Nizozemsku

kreslířV roce 2016 se nevzdělával, nepřipravoval na zaměstnání, ani nebyl zaměstnán (NEET – Neither in Employment nor in Education or Training) téměř 1 ze 3 mladých lidí ve věku 20-24 let (29,1 %) v Itálii,  téměř 1 ze 4 mladých lidí v Rumunsku (23,6 %), Řecku (23,0 %), Bulharsku a na Kypru (shodně 22,7 %) a zhruba 1 z 5 mladých lidí ve Španělsku (21,2 %) a Chorvatsku (19,6%).

Čtěte více

Desítky dětí ve Zlínském kraji čekají na náruč pěstounů

Spíci miminoVe Zlínském kraji je aktuálně přibližně 470 dlouhodobých pěstounských rodin, v nichž vyrůstá okolo 650 dětí. „Potřebovali bychom další desítky dětí umístit do pěstounské péče, pokud by se pro ně našly vhodné rodiny. Proto bychom byli velmi rádi, kdyby se lidé o tuto možnost zajímali, cítí-li, že jsou rodinné typy a mohli by svou náruč poskytnout dětem z pobytových zařízení,” říká Simona Čubáková, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí sociálního odboru krajského úřadu ve Zlíně.

Čtěte více

Mýty o předškolní péči

Malé dítě si kreslíOd jakého věku je pro děti vhodné, aby navštěvovaly kolektivní zařízení péče? Jaký to má na ně dopad? Jsou jesle pozůstatkem socialistické snahy ovládat společnost? Má matka právo navrátit se do práce, i když je dítěti méně než 3 roky? Tyto a mnoho dalších otázek diskutovali odborníci a odbornice v rámci konference Mýty o předškolní péči, kterou uspořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Čtěte více

Otcovskou dovolenou budou moci tatínci využít od příštího roku

Otec s dítětem v náručí Otcové dostanou možnost od února příštího roku využít týdenní volno v období šesti týdnů po narození potomka, během kterého budou dostávat dávku otcovské poporodní péče. Ta bude fungovat tak, že z nemocenského pojištění bude otec dostávat 70 % vyměřovacího základu svého výdělku. Podpora tak bude stejná jako výše peněžité pomoci v mateřství.

Čtěte více