Olga Richterová (Piráti): Navýšení odměn pro pěstouny nepokryje ani inflaci, zaveďme valorizaci

Vláda v pondělí projednala návrh novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí (viz platné znění). Zásadní úpravou, se kterou vládní návrh počítá, je zvýšení odměn pro přechodné pěstouny a zvýšení státního příspěvku pro doprovázející organizace.

Čtěte více

Náhradní výživné až 3 000 korun po dobu dvou let. Vládní návrh nyní posoudí poslanci

Samoživitelky a samoživitelé, kterým druhý rodič dítěte neplatí výživné, dostali po mnoha letech diskusí naději, že nezůstanou bez finančních prostředků. Vláda totiž dnes (15. června) schválila návrh zákona o náhradním výživném, podle kterého budou moci od úřadu práce pobírat až 3 000 korun měsíčně po dobu dvou let.

Čtěte více

Senátoři vyzývají k posílené podpoře distančního vzdělávání. Přijali také normy pro stravování v lesních školkách

Senát dnes mimo jiné přijal školský zákon, jehož součástí je také zrušení povinné maturity z matematiky. Senátorka KDU-ČSL Jaromíra Vítková chtěla v rámci tohoto zákona také novelou upravit možnost distanční a kombinované výuky i pro základní školy.

Čtěte více

Je Vám 16 až 29 let a zažili jste rozchod rodičů? Zapojte se do výzkumu “Jak se žije dětem po rozchodu rodičů”

Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, v. v. i. hledá respondentky a respondenty ve věku 16–29 let pro výzkumné rozhovory v rámci výzkumu Jak se žije dětem po rozchodu rodičů? Rozhovory budou probíhat během léta a podzimu 2020 dle Vašich časových možností a v místě, které si určíte (v rámci celé České republiky).

Čtěte více