Nová studie o rodinách, kde má alespoň jedno dítě jednoho nevlastního rodiče

Publikace přináší poznatky o tzv. rekonstituovaných rodinách, neboli rodinách, kde má alespoň jedno dítě jednoho nevlastního rodiče. Tento typ rodiny, ač se lze domnívat, že je v realitě poměrně běžný, zcela uniká pozornosti standardní demografické statistiky i velkých výběrových šetření v gesci Českého statistického úřadu.

Čtěte více

Ústavní stížnost k rodičovskému příspěvku podepsalo už 45 senátorů. Dnes má být předána Ústavnímu soudu

Ústavní stížnost k nespravedlivému navýšení rodičovského příspěvku podepsalo zatím 45 senátorů a senátorek z klubů KDU-ČSL, ODS, STAN, SEN21 a také dva nezařazení. Iniciátor stížnosti Lumír Kantor (KDU-ČSL) ji chce se všemi podpisy odeslat ještě dnes Ústavnímu soudu.

Čtěte více

Zlomový rok 2020. Provázení rodičů vážně nemocných dětí se stalo součástí zdravotní péče v nemocnicích

Už v pěti nemocnicích mohou rodiče dětí se závažnou diagnózou využít podpory Centra provázení (CP). Po Všeobecné fakultní nemocnici Praha (VFN) a fakultních nemocnicích v Brně a Hradci Králové rozšiřuje centrum své služby do Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze a Fakultní nemocnice Ostrava.

Čtěte více

Odborníci zásadně nesouhlasí s novelou zákona o sociálně-právní ochraně dětí

Asociace Dítě a Rodina otevřeným dopisem vyzvala ministryni Maláčovou k přehodnocení novely zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí. Novela je podle organizace nedostatečně připravena a obsahuje řadu nesystémových opatření, která jsou nejen v rozporu se zájmy dětí, ale i s dlouhodobým a udržitelným fungováním sociální péče.

Čtěte více