Dodavatelé energií po uplynutí 48 hodin vyhrožují exekucemi

Na Českou obchodní inspekci a Energetický regulační úřad se obracejí lidé, kterým byla vystavena sankce od dodavatele energií, či zprostředkovatelské společnosti, a kteří nyní čelí výhružným sdělení inkasních agentur. Agentury se přitom snaží vzbudit dojem, že pohledávku začnou vymáhat okamžitě po uplynutí 48 hodin formou exekuce.

Čtěte více

Lidovci chtějí řešit problém skoro milionu lidí v dluzích

Aktuálně míří v Poslanecké sněmovně do druhého čtení novela insolvenčního zákona, kterou předložilo ministerstvo spravedlnosti ještě pod vedením Roberta Pelikána. “Je to obrovský problém – nejen právní, ale hlavně sociální a ekonomický. Už skoro 900 tisíc lidí čelí exekuci a často jim je institut oddlužení nedostupný,” říká předseda Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení Marek Výborný /KDU-ČSL/.

Čtěte více

Advokát využíval oddlužovací agenturu. Pelikán na něj podal kárnou žalobu

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal k České advokátní komoře kárnou žalobu proti advokátovi, který se podílel na činnosti společnosti, která nezákonně poskytovala služby v oblasti oddlužení. Přestože dohled nad advokáty přísluší České advokátní komoře, ministr využil svého práva podat na advokáta kárnou žalobu.

Čtěte více

Ombudsmanka radí, jak se nedostat do problémů kvůli chybě v daňovém přiznání

Ombudsman se setkává s problémy lidí, které pramení z nesprávného vyplnění daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Prvním úskalím je uplatnění slevy na manžela nebo manželku a správné rozlišení příspěvků, které se započítávají do rozhodného příjmu pro účely uplatnění slevy.

Čtěte více

Dlužníkům i neziskovým organizacím poradí nový dluhový web

Rady jak zvládat dluhy a aktuální informace poskytne nejen samotným dlužníkům, ale i těm, kteří jim mají v dané situaci pomáhat nový poradenský web ministerstva spravedlnosti. Dlužníci i jejich pomocníci tak mají novou posilu. Aby se dluhy daly řešit a vyřešit je potřeba začít včas, systematicky, s odbornou pomocí a hlavně s dostatkem aktuálních, přehledných a srozumitelných informací. 

Čtěte více

ČSSZ: Počet exekucí z důchodů stoupá, mezi roky 2008 až 2015 se zdvojnásobil na 79,5 tisíc

Růst exekucí nařízených na důchod či nemocenské dávky v zásadě kopíruje trend zadluženosti českých domácností. Důchodci nebo lidé sociálně slabí se stávají nejohroženější skupinou, která se ocitá v dluhové pasti. Jejich dluhy nejčastěji vznikají půjčkou u nebankovních společností nebo při zárukách za půjčky, které si vzaly jejich děti.

Čtěte více