MMR: Na sociální služby, deinstitucionalizaci, sociální bydlení a komunitní centra půjdou z IROP celkem 10,3 miliardy korun

Celkovou částkou 10,3 miliardy korun podpoří Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, během let 2014 – 2020 projekty infrastruktury sociálních služeb, deinstitucionalizace sociálních služeb, sociálního bydlení, komunitních center a polyfunkčních komunitních center.

Čtěte více

APSS ČR a Charita ČR: MPSV na sociální služby posílá pouze miliardu, miliarda z evropských zdrojů je pro tento rok iluzorní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová společně s ministryní financí Alenou Schillerovou oznámila v minulém týdnu zažehnání kolapsu sociálních služeb v ČR. Jednu miliardu korun pošle Ministerstvo práce a sociálních věcí (polovinu z vlastní kapitoly, polovinu obdrží od Ministerstva financí) a druhou miliardu korun zajistí pokračováním individuálních projektů z evropských zdrojů.

Čtěte více

MPSV usnadní krajům čerpání prostředků pro financování sociálních služeb z ESF

V rámci dohody o dofinancování sociálních služeb pro rok 2019, kterou 7. června 2019 představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Mračková Vildumetzová (ANO), má být využito 1,5 mld.

Čtěte více

Na sociální služby a sociální práci mají jít další 2,5 miliardy. Krizová situace se ale může příští rok opakovat

Z rozpočtu MPSV, státní rozpočtové rezervy a z evropských peněz má jít krajům a obcím na dofinancování sociálních služeb a sociální práce v roce 2019 celkem 2,5 miliardy korun. Až 1,5 miliardy přitom mohou kraje získat z Operačního programu zaměstnanost.

Čtěte více

Asociace poskytovatelů: Nečinností MPSV jsme ztratili čtyři měsíce a uvedli poskytovatele sociálních služeb do veliké nejistoty

Dnes bude Poslanecká sněmovna PČR znovu projednávat dofinancování sociálních služeb. „Od roku 2008 (s výjimkou jediného roku) se situace každoročně opakuje. Na sociální služby je v rámci státního rozpočtu vyčleněna nedostatečná částka; zdá se, jako kdyby každý rok ministerstvo zkoušelo, zda to tentokrát projde.

Čtěte více