O příspěvek na dojížďku do konce července 2017 požádaly 4 tisíce zájemců. Činí většinou 500 Kč

vlak na nádražíPilotní projekt příspěvek na dojížďku Úřad práce ČR poskytuje od dubna 2016. Nejvíce v Moravskoslezském (1 188), Olomouckém (977), Jihomoravském (423) a Ústeckém (344) kraji. Jen v červenci Úřad práce ČR přijal 239 žádostí. S 2 521 žadateli už uzavřel dohodu o poskytnutí příspěvku (se 190 z nich v červenci). V jejich rámci přiznal měsíční částku většinou ve výši 500 Kč.

Čtěte více

Odbory: Zvýšení od 1. července se v sociálních službách týká platů i mezd

visa platební kartaVláda vyčlenila 1,16 mld. Kč na zvýšení platů a mezd zaměstnancům v sociálních službách. Tato částka byla pečlivě spočítána kraji, potvrzena zaměstnavateli a vztahuje se ke všem zaměstnancům, kteří v sociálních službách působí, a to bez ohledu na to, zda dostávají plat, nebo mzdu. Všechna zařízení sociálních služeb, která mají registraci a dostávají dotace, dostala nebo v nejbližších dnech dostanou finance na zvýšení platů a mezd svých zaměstnanců, uvádí na svých stránkách Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR

Čtěte více

Kraje: Na platy v sociálních službách nám chybí více jak třetina prostředků. Požadujeme 822 milionů korun z rezervy MPSV

dva esa (karty) a kupa žetonůKraje z celé republiky opakovaně apelují na ministryni Marksovou, aby uvolnila prostředky ve výši 822 milionů korun, které vloni z vlastních rozpočtů vynaložily na růst platů v sociálních službách. Dnes proto ministryni Marksové odeslaly dopis, v němž požadují peníze z nevyčerpané rezervy úřadu práce. Rezerva podle jejího dřívějšího vyjádření čítá přibližně 4,5 miliardy korun.

Čtěte více

Sestry o navýšené platy nepřijdou. Z proplácení se zbytečně dělá předvolební téma, říká hejtman Pardubického kraje

Ministerstvo zdravotnictví v minulosti rozhodlo o navýšení platů zdravotních sester pracujících ve směnném provozu bez odborného dohledu o 2 000 korun od 1. července. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický nesouhlasí s vyjádřením některých kolegů z Asociace krajů České republiky, že tento krok ohrozí krajské rozpočty, jelikož se prozatím nepodařilo najít systém, jak regionům finance proplatit.
Čtěte více