Praha prověří v zařízeních sociální péče protipožární zabezpečení, volá ale po systémové změně

Radní Milena Johnová vyjádřila upřímnou soustrast pozůstalým zemřelých klientů z domova pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech a účast se všemi obyvateli domova, který v neděli zasáhl požár. Ve všech pobytových službách zřizovaných hlavním městem v tomto týdnu Praha zajistí kontrolu připravenosti na urgentní situace a technického zajištění objektů.

Čtěte více

Praha spouští inovativní projekt na podporu bydlení lidí s poruchou autistického spektra

Hlavní město spustilo unikátní projekt pro mladé lidi s poruchou autistického spektra, kteří dosud propadávali systémem péče. Reaguje tak na urgentní potřeby pražských rodin a současně na kritický nedostatek vhodných pobytových služeb pro tuto vysoce ohroženou skupinu Pražanů.

Čtěte více

Příští rok přibudou další centra duševního zdraví. Do domácí péče se dosud díky nim vrátilo 700 pacientů

Sedmnáct aktuálně fungujících Center duševního zdraví doplní od ledna příštího roku postupně další čtyři: Jihlava, Podskalí, Tábor a Psychiatrická nemocnice Brno. Každé ze čtyř Center duševního zdraví může čerpat dotaci ve výši až 14,9 milionu korun po dobu roku a půl.

Čtěte více

Richterová (Piráti): Podpora samostatného bydlení je efektivnější než pobytová zařízení

Olga Richterová, poslankyně a místopředsedkyně Pirátů, se setkala během pracovní návštěvy Hradce Králové se studenty oboru Sociální práce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, navštívila sociální podnik Bistro u dvou přátel, kde se setkala s Kateřinou Drábkovou, ředitelkou obecně prospěšné organizace Skok do života s téměř stovkou klientů se speciálními potřebami, a na závěr navštívila hradecké Centrum duševního zdraví, kde se věnovala tématu bydlení.

Čtěte více

Záznam z mezinárodní konference “Age-friendly cities: Města přátelská každému věku”

Institut pro sociální politiku a výzkum, z. s. ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy uspořádal mezinárodní konferenci “Age-friendly cities: Jak vytvářet města přátelská každému věku”. Prezentace z konference a záznam jsou dostupné ke shlédnutí níže. Čtěte více

Kaňkovský (KDÚ-ČSL): Vláda ignoruje sněmovnu. Nepředložila návrhy novelizace úhradové vyhlášky k sociálním službám

Poskytovatelé napříč Českou republikou dlouhodobě upozorňují na to, že vzhledem k narůstajícím nákladům na energie, potraviny, služby je úprava vyhlášky č. 505/2006 velmi důležitá, aby byli schopni nadále udržet kvalitu poskytované péče o své klienty, uvedl v ústní interpelaci na nepřítomnou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) poslanec MUDr. Vít Kaňkovský (KDÚ-ČSL). Čtěte více

Lidovci nesouhlasí s návrhem státního rozpočtu, chybí jim v něm podpora rodin i finance na sociální služby

KDU-ČSL nesouhlasí s vládním návrhem rozpočtu na rok 2020, který počítá se schodkem 40 miliard korun. Podle lidovců vláda v době ekonomického růstu dostatečně neinvestuje a naopak jen nezodpovědně utrácí. „Místo toho, abychom se připravovali na horší časy, projídáme vlastní rozpočet,“ okomentoval návrh rozpočtu předseda KDU-ČSL Marek Výborný.

Čtěte více