Pojišťovny: Výdaje na léčbu demence dosahují téměř 2 miliardy ročně. Jednoznačná prevence přitom neexistuje, pomůže jen včasná léčba

Roční náklady zdravotních pojišťoven na léčbu pacientů s Alzheimerovou chorobou atakují hranici 2 mld. korun a stále rostou. Zároveň s tím je nedostatek míst v domovech se zvláštním režimem. Demence, a její nejčastější spouštěč – Alzheimerova choroba – patří ke stále častějším nemocím lidí v důchodovém věku.

Čtěte více

Pozvánka na seminář “Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt podpory a péče”

Zveme Vás na diskusní seminář "Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt poradenství, podpory a péče", který pořádá Česká společnost pro gerontologii, z.s. ve spolupráci s Mezinárodním vězeňským společenstvím, z.s. v úterý 5. listopadu od 9:30 do 14:00 hod. v Domě národnostních menšin v Praze (Vocelova 602/3). Čtěte více

Vysočina: Na sociální služby bude chybět zhruba 57 milionů. Politici se shodli, že je nenechají na holičkách

Podpora sociálních služeb vyvolala při zasedání zastupitelstva bouřlivou diskuzi. Diskuzi rozvířil Vít Kaňkovský (KDU-ČSL). Uvedl, že vzhledem k navýšení platů v sociálních službách nebudou finance alokované ze státní kasy dostatečné. „Víme, že Kraji Vysočina připadlo 53 milionů korun, ale přesto je zřejmé, že bude chybět dalších zhruba 57 milionů k tomu, aby sociální služby mohly bez větších problémů fungovat až do konce roku,“ uvedl s tím, že je třeba tuto částku dofinancovat z krajského rozpočtu.

Čtěte více

Sociální služby na Vysočině si letos rozdělí téměř jednu miliardu, o sto milionů více než loni

Krajské zastupitelstvo rozhodlo 10. září o rozdělení přiznané dodatečné dotace MPSV pro poskytovatele sociálních služeb v celkové výši 53 miliónů korun, z toho téměř 18 miliónů korun bude v následujících týdnech rozděleno mezi krajem nezřizované poskytovatele, dalších 10 miliónů korun pro nejkrajské poskytovatele bylo dnes uvolněno plánovaně z krajského rozpočtu.

Čtěte více

Vydali jsme analýzu a atlas dlouhodobé péče v ČR

Zajímá vás, kolik je v ČR hospiců, domovů pro seniory, léčeben dlouhodobě nemocných, poskytovatelů domácí zdravotní péče nebo služeb tísňové péče? Kde je nejvíce příjemců příspěvku na péči a jaká je struktura uživatelů dlouhodobé péče? Pokud ano, podívejte se na Atlas dlouhodobé péče ČR a Analýzu sociálních a zdravotních služeb dlouhodobé péče v ČR, ve kterých jsou zpracovány dostupné statistické údaje o sociálních a zdravotních službách dlouhodobé péče v České republice. Čtěte více

Praha a Středočeský kraj se shodly na užší spolupráci v dopravě. Příště se sejdou k sociální politice a zdravotnictví

Dynamicky se rozvíjející region Prahy a středních Čech je ekonomickým motorem celé republiky. Mnoho lidí ze Středočeského kraje se každý den přesunuje za prací do hlavního města, mnoho Pražanů zase využívá středočeské služby.

Čtěte více

Lidovci z Vysočiny vyzvali kraj, ať nehazarduje a přidá na sociální služby 57 milionů

„Dovoluji si naléhavě požádat radu kraje, aby urychleně připravila materiál k plnému dofinancování sociálních služeb na Vysočině ve výši 57 milionů Kč, a to ještě na jednání zastupitelstva 10. září. To je minimální částka, která poskytovatelům pro letošek chybí po dodatečné dotaci státu ve výši 53 miliónů Kč,“ vybídl v otevřeném dopise hejtmana a radu kraje lékař a poslanec Vít Kaňkovský, kterého podpořili i ostatní lidovečtí zastupitelé kraje.

Čtěte více

Bílý kruh bezpečí vznikl jako občanská iniciativa za zlepšení postavení obětí v Česku. Nyní slaví 28 let činnosti

Přesně 4. září 1991 vznikl Bílý kruh bezpečí. Zrodil se z ryzí občanské potřeby zlepšit postavení obětí trestných činů v naší zemi a poskytovat jim odbornou a bezplatnou pomoc. Osm zakladatelů, mezi kterými nechyběli právníci, kriminologové, psychologové a novináři, tehdy nemohlo předpokládat, že jejich iniciativa najde tolik následovníků a rozroste se v uznávanou organizaci v České republice i v Evropě.

Čtěte více