Kaňkovský (KDÚ-ČSL): Vláda ignoruje sněmovnu. Nepředložila návrhy novelizace úhradové vyhlášky k sociálním službám

Poskytovatelé napříč Českou republikou dlouhodobě upozorňují na to, že vzhledem k narůstajícím nákladům na energie, potraviny, služby je úprava vyhlášky č. 505/2006 velmi důležitá, aby byli schopni nadále udržet kvalitu poskytované péče o své klienty, uvedl v ústní interpelaci na nepřítomnou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) poslanec MUDr. Vít Kaňkovský (KDÚ-ČSL). Čtěte více

Lidovci nesouhlasí s návrhem státního rozpočtu, chybí jim v něm podpora rodin i finance na sociální služby

KDU-ČSL nesouhlasí s vládním návrhem rozpočtu na rok 2020, který počítá se schodkem 40 miliard korun. Podle lidovců vláda v době ekonomického růstu dostatečně neinvestuje a naopak jen nezodpovědně utrácí. „Místo toho, abychom se připravovali na horší časy, projídáme vlastní rozpočet,“ okomentoval návrh rozpočtu předseda KDU-ČSL Marek Výborný.

Čtěte více

Začíná klubová sezóna. Terénní pracovníci upozorňují na rizika “tanečních drog”

S podzimem ožívá klubová scéna. A s ní podle odborníků přibývá také případů užívání tanečních drog. Zkušenost s nelegálními drogami má až třetina Čechů. Nová kampaň České asociace streetwork “Pozor, nebezpečí pádu” veřejnost vyzývá: „Podejme ruku těm, kteří nezvládli svou zvědavost nebo nezkušenost.

Čtěte více

VZP: Nejvíce přidáváme na domácí péči a ošetřovatelskou péči v sociálních službách

Správní rada VZP v pondělí projednala návrh zdravotně pojistného plánu pro rok 2020. Zatím jde o pracovní materiál, který se ještě může v některých parametrech měnit. Už teď je ale prakticky jasné, že v příštím roce plánuje VZP vydat za péči o své klienty 204,4 miliardy korun.

Čtěte více

Pozvánka na seminář “Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt podpory a péče”

Zveme Vás na diskusní seminář "Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt poradenství, podpory a péče", který pořádá Česká společnost pro gerontologii, z.s. ve spolupráci s Mezinárodním vězeňským společenstvím, z.s. v úterý 5. listopadu od 9:30 do 14:00 hod. v Domě národnostních menšin v Praze (Vocelova 602/3). Čtěte více

Víte, jak fungují nízkoprahové služby? Více jak stovka nízkoprahových klubů otevírá své dveře veřejnosti

Víte, jak fungují nízkoprahové sociální služby pro teenagery? Tento týden máte příležitost se s nízkoprahovými kluby seznámit. Poslední zářijový týden po celé republice více jak stovka nízkoprahových klubů otevírá dveře veřejnosti.

Čtěte více