CVVM: Podle dvou pětin obyvatel sociální systém zneužívá většina příjemců sociálních dávek

Do prosincového šetření CVVM byly zařazeny otázky týkající se sociální politiky, které zjišťovaly například názory české veřejnosti na to, zda mají za sociální zabezpečení odpovídat občané nebo stát, názory na spravedlnost systému sociálního zabezpečení nebo názory na zneužívání systému sociálního zabezpečení.

Čtěte více

Rodičovský příspěvek se zvýší automaticky. Případnou změnu částky je třeba řešit s úřadem práce

Navýšení celkové částky rodičovského příspěvku na 300 tisíc Kč (u vícerčat 450 tisíc Kč) se bude týkat všech aktivních příjemců této dávky. Těmto příjemcům bude celková suma rodičovského příspěvku navýšena automaticky, o toto zvýšení tedy příjemci dávky nebudou muset žádat Úřad práce.

Čtěte více

MPSV spustí nový integrovaný portál 28. června. Umožní lepší orientaci v dávkách a elektronické podání žádostí

Ministerstvo práce a sociálních věcí postoupilo při budování Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí (JISPSV) o další významný krok. 28. června spustí nový web – součást projektu Jednotného portálového řešení práce a sociálních věcí – a splní tak první ze čtyř klíčových milníků, ke kterým se zavázalo po nástupu ministryně Maláčové v souvislosti s dokončením přechodu na nové informační systémy.

Čtěte více