MPSV spustí nový integrovaný portál 28. června. Umožní lepší orientaci v dávkách a elektronické podání žádostí

Ministerstvo práce a sociálních věcí postoupilo při budování Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí (JISPSV) o další významný krok. 28. června spustí nový web – součást projektu Jednotného portálového řešení práce a sociálních věcí – a splní tak první ze čtyř klíčových milníků, ke kterým se zavázalo po nástupu ministryně Maláčové v souvislosti s dokončením přechodu na nové informační systémy.

Čtěte více

Lidé bez domova mohou v mrazech požádat o peníze na nocleh

Lidé bez přístřeší a finančních prostředků, kterým bezprostředně hrozí vážné poškození zdraví, nebo jsou v ohrožení života, si mohou požádat o jednorázovou dávku mimořádné okamžité pomoci, například na úhradu jednorázového výdaje spojeného se zaplacením noclehu v zařízení, kde mohou přečkat mrazivou noc.

Čtěte více

KDU-ČSL prosadila, aby se rozšířil okruh zdravotně postižených s nárokem na příspěvek na kompenzační pomůcky

Podle KDU-ČSL v současné době mnoho zdravotně postižených nedosáhne na příspěvek na nákladnější kompenzační pomůcky, který by jim mohl zásadně zlepšit životní situaci. Důvodem je nastavení zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením – podle něj totiž ve výčtu velmi těžkých postižení znemožňujících pohyb chybí některé závažné diagnózy.

Čtěte více