Vzdělávací kurz pro pracovníky obcí a úřadů práce na podporu sociální práce s neformálními pečujícími

Fond dalšího vzdělávání v rámci projektu „Podpora neformálních pečujících II.“ připravuje pro sociální pracovníky veřejné správy – především pro sociální pracovníky úřadů práce a obecních úřadů – nabídku kurzů dalšího vzdělávání zaměřeného na podporu sociální práce s neformálními pečujícími. Kurz v celkovém rozsahu 24 hodin (3 vyučovací dny, prezenční forma) se zaměří na možnosti vhodné podpory neformálně pečujících a pro účastníky bude zdarma.

Čtěte více

Konference pro rodinné pečující v Olomouci

párZajímá vás, jaké jsou příčiny demence, jestli je možné se jí aktivně bránit, jak s člověkem s demencí komunikovat, jaké jsou vhodné denní aktivity, jak manipulovat s nemohoucím člověkem, jakou pomoc nabízí český sociální systém a v neposlední řadě, jak pečovat sám o sebe? Pak je konference Život s Alzheimerovou nemocí a dalšími formami demence, která proběhne 14.

Čtěte více

Senát schválil zvýšení nemocenské u dlouhodobě nemocných. Bude stát 2,4 miliardy

Medvídek v posteli pod přikrývkouSenát schválil novelu zákona o pojistném na sociální zabezpečení, v rámci které došlo ke zvýšení nemocenské v případě dlouhodobé nemoci vyplácené podle zákona o nemocenském pojištění. V současnosti nemocní lidé pobírají 60 % denního vyměřovacího základu po celou dobu nemoci. Od 15. dne pracovní neschopnosti mají lidé dostávat – tak jako dosud – 60 % z takzvaného vyměřovacího základu (zjednodušeně řečeno z hrubé mzdy, která je u vyšších hodnot omezena redukcí a stropem).

Čtěte více

Dlouhodobé ošetřovné má od července 2018 pomoci hlavně v krizových situacích

teploměrPoslanci schválili dlouhodobé ošetřovné. Pomůže při péči o člena rodiny Poslanci schválili návrh Ministerstva práce a sociálních věcí na zavedení dlouhodobého ošetřovného. Nová dávka nemocenského pojištění pomůže od poloviny příštího roku rodinám ve výjimečných nebo krizových situacích s péčí o člena rodiny.

„Ošetřovatelské volno se týká lidí, kteří pracují a platí si nemocenské pojištění.

Čtěte více