Olga Richterová: Máme vizi, jak zajistit předvídatelné financování sociálních služeb a sociální práce. Ministerstva se musí dohodnout

Ve středu 29.5. se bude konat mimořádná schůze Sněmovny ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v letošním roce – k jejímu svolání se připojili i Piráti. Chceme zamezit tomu, aby kvalifikovaní pracovníci začali odcházet jinam.

Čtěte více

Ministryně Schillerová: Za nedostatek peněz pro obce může MPSV. Má špatně nastavené priority a nepředložilo včas “úhradovou vyhlášku”

Ministerstvo financí se v tiskové zprávě ohradilo “proti snaze o přehazování zodpovědnosti za financování sociální práce”. Sociální práce je činnost vykonávaná v přenesené působnosti a jako taková je financována z příspěvku na výkon státní správy.

Čtěte více

Podle krajů chybí na sociální služby 3 miliardy, podle MPSV 750 milionů

MPSV letos dalo na financování sociálních služeb 17,5 mld. Částka, kterou Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčleňuje na dotace pro sociální služby, se během posledních pěti let zdvojnásobila. Ministerstvo současně připravuje novelu zákona o sociálních službách, která by měl financování sociálních služeb řešit systémově, uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě.

Čtěte více