Semináře “Senioři v dluzích a exekucích” – podzim 2017

prst a otazníkSvaz měst a obcí České republiky pořádá společně s právní poradnou Iuridicum Remedium semináře určené zaměstnancům obcí, kteří přicházejí do styku se seniory, kteří mají problémy s dluhy a exekucemi. Vhodné jsou také pro veřejné opatrovníky. V Praze se uskuteční 1. prosince a v Ostravě 15. prosince 2017.

Seminář se zaměří na problematiku dluhů a exekucí se zvláštním zřetelem na problémy seniorů. 

Čtěte více

Kraje: Na platy v sociálních službách nám chybí více jak třetina prostředků. Požadujeme 822 milionů korun z rezervy MPSV

dva esa (karty) a kupa žetonůKraje z celé republiky opakovaně apelují na ministryni Marksovou, aby uvolnila prostředky ve výši 822 milionů korun, které vloni z vlastních rozpočtů vynaložily na růst platů v sociálních službách. Dnes proto ministryni Marksové odeslaly dopis, v němž požadují peníze z nevyčerpané rezervy úřadu práce. Rezerva podle jejího dřívějšího vyjádření čítá přibližně 4,5 miliardy korun.

Čtěte více

Daňová kalkulačka pro výpočet odhadu daňových příjmů z RUD pro rok 2018 (SMS ČR)

modré prasátko (pokladnička) v dlaních muže v tmavém oblekuSdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) na svých stránkách zveřejnilo praktickou daňovou kalkulačku, pomocí které lze vypočítat odhad daňových příjmů obce na rok 2018 se zapracováním aktuální novely rozpočtového určení daní (RUD). Tabulka ukazuje předpokládanou výší daňových příjmů obce v roce 2017 a 2018. Daňové příjmy v roce 2018 jsou pro srovnání uvedeny v situaci před schválením novely RUD a po jejím schválení, která bude účinná od začátku roku 2018. 

Čtěte více

Stát do června vybral na sociálním pojištění 214 miliard, vyplatil 220 mld. Na důchody šlo 198 mld.

otec s malým dítětem s prutem na břehu moře (otcovská rada)Od ledna do června 2017 vybrala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) na pojistném na sociální zabezpečení bezmála 214 mld. Kč – 198 mld. Kč. na důchodové pojištění a 16 mld. na nemocenské pojištění. Naproti tomu vyplatila 220 mld. Kč –  205 mld. na důchodové dávky a 15 mld. Kč na dávky nemocenského pojištění,  z toho na nemocenské bylo vyplaceno 10 mld.

Čtěte více