Seminář: Smart City najděme nová řešení starých problémů za pomoci (nejen) odborníků z vysokých škol

SMART rozhodování je tedy celý proces, v rámci kterého lze aktivovat občanskou společnost, zapojit inovace z poznatků akademické sféry a případně instalovat moderní technologie. Cílem celého procesu je spokojený občan s pozitivním patriotismem k místu, kde žije – k jeho domovu v tom nejširším pojetí smyslu slova.

Čtěte více

Konference “Hrozí našim dětem digitální demence?”

V dnešní době jsou děti vystaveny digitálním médiím, zejména počítačům, tabletům a chytrým telefonům, případně televizi. Nadměrné užívání těchto digitálních technologií přitom prokazatelně ohrožuje lidské zdraví. Jedná se například o poruchy vývoje řeči, zraku, spánku, soustředění, ADHD, závady samostatného myšlení až může vést i k problémům s navazováním kontaktů od útlého věku.

Čtěte více

Mezinárodní konference “Historie, současnost a budoucnost rehabilitace”

Mezinárodní konference „Historie, současnost a budoucnost rehabilitace“ se koná dne 17. 4. 2019 v budově Kliniky rehabilitačního lékařství 1. LF UK a VFN v Praze, Albertov 7, Praha 2, ve velké posluchárně pořádaná na počest prof. MUDr. Jana Pfeiffera, DrSc. a prof. MUDr. Olgy Švestkové, Ph.D. (12. Pfeifferovy dny) - viz program níže. Čtěte více

Konference “Podpora a rozvoj neformální péče – jak na to”

Místopředsedkyně Senátu PČR Mgr. Miluše Horská za odborné pomoci společnosti Alfa Human Service, z.s. si Vás dovoluje pozvat na konferenci Podpora a rozvoj neformální péče – jak na to. Konference se uskuteční 5 března 2019 od 9 do 13 hodin v Senátu Parlamentu ČR  (Frýdlantský salonek, vstup přes recepci „A“ z Valdštejnské ulice).

Čtěte více

Zveme vás na mezinárodní konferenci “Nejlepší praxe v podpoře pečujících a seniorů” (Praha, Holiday Inn, 11. prosince 2018)

Zveme Vás na mezinárodní konferenci “Nejlepší praxe v podpoře pečujících a seniorů” (viz program níže a profily vystupujících), která se uskuteční v úterý 11. prosince 2018 od 9.30 hod. v hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre v Praze (viz mapa níže).

Čtěte více