Vysočina: Na sociální služby bude chybět zhruba 57 milionů. Politici se shodli, že je nenechají na holičkách

Podpora sociálních služeb vyvolala při zasedání zastupitelstva bouřlivou diskuzi. Diskuzi rozvířil Vít Kaňkovský (KDU-ČSL). Uvedl, že vzhledem k navýšení platů v sociálních službách nebudou finance alokované ze státní kasy dostatečné. „Víme, že Kraji Vysočina připadlo 53 milionů korun, ale přesto je zřejmé, že bude chybět dalších zhruba 57 milionů k tomu, aby sociální služby mohly bez větších problémů fungovat až do konce roku,“ uvedl s tím, že je třeba tuto částku dofinancovat z krajského rozpočtu.

Čtěte více

Sociální služby na Vysočině si letos rozdělí téměř jednu miliardu, o sto milionů více než loni

Krajské zastupitelstvo rozhodlo 10. září o rozdělení přiznané dodatečné dotace MPSV pro poskytovatele sociálních služeb v celkové výši 53 miliónů korun, z toho téměř 18 miliónů korun bude v následujících týdnech rozděleno mezi krajem nezřizované poskytovatele, dalších 10 miliónů korun pro nejkrajské poskytovatele bylo dnes uvolněno plánovaně z krajského rozpočtu.

Čtěte více

Praha a Středočeský kraj se shodly na užší spolupráci v dopravě. Příště se sejdou k sociální politice a zdravotnictví

Dynamicky se rozvíjející region Prahy a středních Čech je ekonomickým motorem celé republiky. Mnoho lidí ze Středočeského kraje se každý den přesunuje za prací do hlavního města, mnoho Pražanů zase využívá středočeské služby.

Čtěte více

Zástupci ČR a Německa podepsali memorandum o přeshraniční spolupráci. Má zvýšit dostupnost zdravotní péče ve Šluknovském výběžku

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes v Dolní Poustevně spolu se státní ministryní sociálních věcí a ochrany spotřebitele Saska Barbarou Klepsch a představiteli Ústeckého kraje a všech sedmi zdravotních pojišťoven činných v České republice podepsal Společné prohlášení o spolupráci v oblasti přeshraniční zdravotní péče.

Čtěte více