ČSÚ: Vloni se postavilo 1621 nebytových budov. Polovinu tvořily hotely, nejméně budov bylo postaveno pro společenské, kulturní, vzdělávací nebo zdravotnické účely

V České republice bylo v loňském roce postaveno 1 621 nebytových budov, ve srovnání s rokem 2017 to představuje růst o 50,7 %. Nejvíce jich bylo postaveno v Jihomoravském kraji, v Praze byly postavené budovy nejdražší a prostorově největší.

Čtěte více

Nová kniha ČSÚ popisuje 15 let Česka v Evropské unii

Nově vydaná publikace Českého statistického úřadu shrnuje základní oblasti vývoje České republiky v období od vstupu do Evropské unie. V přehledné a graficky atraktivní formě prezentuje vybrané ukazatele vývoje obyvatelstva, ekonomiky, životních podmínek, životního prostředí a informačních technologií a výzkumu.

Čtěte více

Aktivní je pouze čtvrtina registrovaných neziskových organizací

Ke konci roku 2017 Registr ekonomických subjektů evidoval celkem 147 857 neziskových organizací. Podíl neziskových organizací, které vykazují nějakou aktivitu, je pouze 26,5 %. Nejnižší podíl aktivních ze všech registrovaných neziskových organizací je v Karlovarském kraji (18,3 %), Ústeckém kraji (20,5 %) a v Praze (20,8 %).

Čtěte více

ČSÚ: Chudobou v Česku jsou ohroženy hlavně samoživitelky a seniorky bez partnera. Materiálně deprivovaných za rok ubylo o sto tisíc

Většina domácností vychází s příjmy snadno nebo jen s menšími obtížemi. Nicméně pro téměř pětinu obyvatel (18 %) je to velký problém. Potíž vyjít s příjmy mají zejména samoživitelky s dětmi a ženy starší 65 let, které žijí samy.

Čtěte více