Počet obyvatel ČR dále roste, nejvíce přibylo Ukrajinců a Slováků

Na konci června měla Česká republika téměř 10,67 milionu obyvatel. Od počátku roku počet obyvatel vzrostl o 18,8 tisíce. Veškerý růst zajistila zahraniční migrace, jejíž saldo činilo 20,9 tisíce osob. Přirozená měna naopak působila ve směru úbytku obyvatelstva, když počet živě narozených dětí byl o 2,1 tisíce nižší než počet zemřelých osob.

Čtěte více

ČSÚ: Počet nezaměstnaných se meziročně snížil na 102 tisíc. Roste počet zaměstnanců ve vyšším věku a průměrný věk pracujících

Podle údajů z Výběrového šetření pracovních sil (VŠPS), které zveřejnil Český statistický úřad, se zaměstnanost v ČR meziročně zvýšila o 6,7 tis. osob. Ve 2. čtvrtletí 2019 tak bylo zaměstnaných 5 295,9 tisíc obyvatel.

Čtěte více

ČSÚ: Vloni se postavilo 1621 nebytových budov. Polovinu tvořily hotely, nejméně budov bylo postaveno pro společenské, kulturní, vzdělávací nebo zdravotnické účely

V České republice bylo v loňském roce postaveno 1 621 nebytových budov, ve srovnání s rokem 2017 to představuje růst o 50,7 %. Nejvíce jich bylo postaveno v Jihomoravském kraji, v Praze byly postavené budovy nejdražší a prostorově největší.

Čtěte více