UZS: Zaměstnanecké benefity prokazatelně zlepšují kvalitu života

Zaměstnanecké benefity prokazatelně zlepšují kvalitu života. Zaměstnanci, kteří je dostávají, jsou aktivnější, spokojenější a motivovanější než ti, kteří je nedostávají. Vyplývá to z velkého průzkumu zaměřeného na poskytování zaměstnaneckých benefitů, který realizovala Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Čtěte více

BBC: Téměř polovina poskytovatelů má problém s nedostatkem zaměstnanců

Téměř polovina poskytovatelů sociálních služeb pro dospělé v Anglii má potíže při náboru vhodných zaměstnanců. Počet volných míst v sektoru péče v Anglii za rok vzrostl o 22 tisíc na 110 tisíc. Nezisková organizace Skills for Care uvedla, že podíl neobsazených míst vzrostl z 6,6 % v roce 2017 na 8 % v roce 2018.

Čtěte více

VZP: Jak je to se zdravotním pojištěním při předčasném důchodu a přivýdělku?

Na konci loňského roku jsem odešel do předčasného důchodu a teď se mi naskytla možnost si přivydělávat na částečný úvazek. Jaký by to mělo pro mě dopad ohledně platby pojistného na zdravotní pojištění, když ho za mě platí stát? Odpověď: Souběžně s pobíráním předčasného starobního důchodu si můžete až do dosažení důchodového věku vydělávat jen tak, aby váš výdělek nezakládal účast na důchodovém pojištění.

Čtěte více

ČSÚ: „Ajťáků” není tolik, jak se zdá. Nadprůměrné platy mají jen někteří z nich

Ač by se mohlo zdát, že „ajťákem” je dnes každý druhý, ICT odborníků není zase až tolik. Nadprůměrné platy mají jen někteří z nich. Vyplývá to z analýzy Českého statistického úřadu. V roce 2017 bylo v ČR necelých 186 tisíc lidí, kteří se profesně věnují informačním a komunikačním technologiím.

Čtěte více

Česko chce po vzoru Slovenska zavést sdílená pracovní místa. Pomoct mají hlavně rodičům a seniorům

Ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová (ČSSD) jednala v pondělí 17. září 2018 se svým slovenským protějškem Jánem Richterem mimo jiné o sdílených pracovních místech a trhu práce.  „V současné době připravujeme novelu zákoníku práce, kterou chceme upravit otázku sdíleného pracovního místa.

Čtěte více

Škola odmítla dát učitelce studijní volno kvůli důchodu, zastala se jí ombudsmanka

Na ombudsmanku se obrátila učitelka střední školy, kterou zaměstnavatel diskriminoval z důvodu věku. Odmítl jí poskytnout studijní volno, na které má ze zákona nárok. Zaměstnavatel to zdůvodnil vnitřním předpisem školy, který toto právo upíral učitelům pobírajícím starobní důchod. Po konzultaci s ombudsmankou se stěžovatelce podařilo zjednat nápravu.

Čtěte více

Ke konci srpna bylo bez práce 230 tisíc lidí, z toho 36 procent nad 50 let

Ke konci srpna Úřad práce ČR evidoval celkem 230,5 tisíc uchazečů o zaměstnání. To je o 66,3 tisíc osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší srpnovou hodnotu od roku 1997, kdy bylo bez práce 230,3 tisíc lidí. Z celkového počtu uchazečů ženy tvořily více než polovinu (55 %), celkem jich bylo bez práce necelých 127 tisíc.

Čtěte více

MPSV chce zrušit Fond dalšího vzdělávání, běžící projekty chce převést pod sebe

Ministerstvo práce a sociálních věcí ukončí k 31. prosinci 2018 činnost státní příspěvkové organizace Fondu dalšího vzdělávání. Běžící projekty zřejmě budou přesunuty pod MPSV.  „V současné době se připravují veškeré nezbytné kroky, které povedou ke zrušení organizace. Byla zřízena pracovní skupina, která bude řídit ukončení FDV.

Čtěte více