Francesco Moraglia: Jak na sociální následky covidové pandemie?

Arcibiskupství pražské sdílí stanovisko, které k post-covidové situaci ve své diecézi vyjádřil benátský patriarcha Francesco Moraglia. Doporučuje mimo jiné “křesťanskou cestu drobných konkrétních gest” a “nemířit ke snadnému konsenzu, nýbrž ke strategickým krokům, které přesahují dnešní obzory”.

Čtěte více

Milan Šveřepa: Masivní výstavba „pečovatelských domů“ není chytrá budoucnost

Koronerv včera představil návrh investic, které „mají postavit Česko zpátky na nohy“; jde v něm o „budování moderní ekonomiky“ a je potřeba „investovat chytře“. Ale: mohou být chytré investice a moderní ekonomika postavené na nemoudrých a zastaralých nápadech?

Čtěte více

Pavla Golasowská (KDU-ČSL): Proč nesouhlasím s ratifikací Istanbulské úmluvy

Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, to je přesný název tzv. Istanbulské úmluvy. Její zastánci hovoří o tom, že je potřeba ji co nejdříve ratifikovat, neboť tímto podpisem budou oběti domácího násilí lépe chráněny.

Čtěte více

Olga Richterová (Piráti): Sociálně aktivizační služby jsou nepostradatelné. Jejich zákaz ohrožuje rodiny s dětmi

Sociálně aktivizačním službám pro rodiny s dětmi, tzv. SASkám, se v Pirátech věnujeme dlouhodobě v odborném sociálním týmu. Jako významná podpora rodin ohrožených ztrátou bydlení nebo odebráním dětí si dle nás zaslouží mimořádnou pozornost.

Čtěte více

Sněmovna uložila vládě do příštího pátku sdělit, jak dofinancuje sociální služby

Vláda, ministerstvo financí a ministerstvo práce a sociálních věcí dostaly uloženo, že do příštího pátku musí předložit návrh na dofinancování sociálních služeb na rok 2019 ve výši 2 miliardy korun. “Musí nám sdělit, kde tyto peníze vezme a jak je dostane na kraje.

Čtěte více

Olga Richterová: Máme vizi, jak zajistit předvídatelné financování sociálních služeb a sociální práce. Ministerstva se musí dohodnout

Ve středu 29.5. se bude konat mimořádná schůze Sněmovny ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v letošním roce – k jejímu svolání se připojili i Piráti. Chceme zamezit tomu, aby kvalifikovaní pracovníci začali odcházet jinam.

Čtěte více