Anglie od pátku zavádí povinnost prokázat se negativním testem na COVID. Nesmí být starší než 72 hodin

Spojené království od pátku 15. ledna 2021 od 04:00 ráno zavádí povinnost prokázat se před odjezdem/odletem do Anglie negativním testem na koronavirus, ne starším než 72 hodin. Opatření se vztahuje na leteckou, lodní i železniční dopravu. Uznávaným druhem testu bude tzv. PCR test. Cestujícím, kteří nebudou mít při přechodu hranic test k dispozici, hrozí pokuta ve výši nejméně 500 GBP.

Bez ohledu na negativní test po příjezdu do Spojeného království bude i nadále platit povinná karanténa pro cestující v délce až 10 dní, cestující budou muset vyplnit příjezdový formulář a budou se na ně vztahovat veškerá opatření lockdownu.

Výjimky z povinnosti nechat se otestovat budou mít děti do 11 let, cestující z tzv. Common Travel Area (Spojené království, Irsko, ostrov Man a ostrovy Jersey a Guernsey), a v omezené míře také mezinárodní nákladní přepravci či cestující ze 3 oblastí, kde není možné nechat se před odletem otestovat (Falklandské ostrovy, Svatá Helena a Ascension).

Povinné testování bude v platnosti minimálně do konce lockdownu, tedy alespoň do poloviny února 2021. Očekává se, že stejná pravidla zavede také Skotsko.

Další podrobnosti tohoto opatření bude britská vláda postupně zpřesňovat, včetně informací k tranzitujícím cestujícím. Podrobnosti sledujte na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Londýně a na stránkách britské vlády pro cesty do SkotskaWalesu a do Severního Irska.

 

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.