V Praze bylo naočkováno přes třicet psů lidí bez přístřeší

O očkování svých čtyřnohých miláčků mají lidé bez přístřeší nebývalý zájem. Celkem bylo už naočkováno 31 psů v rámci dvou akcí. Na konci loňského roku bylo zdarma proti vzteklině, psince a psoriáze očkováno 15 psů, v předminulém týdnu pak dalších 16.

„Ukazuje se, že zájem o očkování stoupá, což hodnotíme velmi pozitivně. Tato zdravotní prevence je určitě ku prospěchu obyvatel Prahy z hlediska bezpečnosti. I  pro samotné psy a jejich majitele. Většina z nich si totiž jen stěží dokáže představit život bez věrných psích druhů. Pokud jsou jejich psi očkování, eliminují se tím případná rizika,“ hodnotil radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Bezplatné očkování se už podruhé uskutečnilo u Zimní noclehárny v pražské Michli. Zájemci navíc měli možnost konzultovat zdravotní stav svých psů s veterinářkou MVDr. Martinou Načeradskou, která ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha očkování provádí. „Zájem ze strany lidí bez přístřeší nás mile překvapil. Proto chceme v očkování jejich psů pokračovat,“ uvedl ředitel Centra sociálních služeb Praha. „O dalším termínu budeme naše klienty opět s předstihem informovat prostřednictvím našich terénních pracovníků,“ popisovala zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.

 

Zdroj: Praha.eu (Portál hlavního města Prahy)

 

(foto: pixabay.com)