Program “Reactivate” pomáhá lidem nad 35 najít si práci v EU. Češi mají zatím smůlu

Reactivate je program profesní mobility Evropské unie, jehož účelem je pomoci občanům Evropské unie, kterým je nejméně 35 let, nalézt pracovní místo, stáž či možnost učňovské přípravy v jiné zemi EU a zaměstnavatelům kvalifikovanou pracovní sílu. Klade si za cíl nalézt pro uchazeče o zaměstnání, zejména nezaměstnané, nabídky placených pracovních uplatnění z celé Evropy. V případě pracovního poměru nebo učňovské přípravy musí být uzavřena smlouva na nejméně 6 měsíců (v případě stáže se může jednat o kratší období). Z ČR do programu není zapojena žádná služba zaměstnanosti či úřad práce.

S pomocí programu Reactivate můžete získat informace a pomoc při hledání pracovního uplatnění, s vyhledáváním vhodných volných míst a s náborem. Můžete také získat finanční podporu na cestu na pohovor v zahraničí, jakož i na pokrytí nákladů, spojených například s jazykovými kurzy, uznáním kvalifikace nebo přestěhováním se do jiné země.

Jste…

  • ve věku nad 35 let?
  • státním příslušníkem členského státu EU, respektive osobou, která v jednom z těchto států oprávněně pobývá?
  • v situaci, kdy ve své zemi nemůžete najít práci či možnost odborné přípravy?
  • ochotni se přestěhovat do jiného členského státu EU a pracovat tam?

Pokud ano, pak by vám mohl pomoci program Reactivate.

Programu Reactivate se mohou zúčastnit uchazeči s různými úrovněmi vzdělání a/nebo pracovních zkušeností.

Podmínky a pravidla účasti jsou uvedeny v příručce programu Reactivate.

Níže naleznete odkazy na hlavní a partnerské služby zaměstnanosti, které jsou do tohoto programu zapojeny. Pokud z vaší země nejsou do tohoto programu dosud zapojeny žádné služby zaměstnanosti nebo některé internetové odkazy nefungují, obraťte se na hlavní služby zaměstnanosti.

Více informací naleznete také v seznamu programu Reactivate, na němž jsou uvedeny služby zaměstnanosti a jejich partneři na úrovni EU.

 

 

Zdroj: EURES