EDUin zve na podzimní festival bezpečného internetu. Na své si přijdou IT pracovníci, právníci, ale i učitelé nebo rodiče
Festival bezpečného internetu zveřejnil svůj letošní program. Startuje už od září, potrvá do listopadu. Série konferencí, vzdělávacích akcí a osvětových kampaní se uskuteční během podzimu v celé řadě měst. Na seznamu jsou například Praha, Karlovy Vary, Olomouc, Uherské Hradiště nebo Hradec Králové. Přihlásit se bude možné také na tři online webináře, které organizují odborníci z Katedry informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, ve čtvrtek 1. října 2020 od 9:00 hodin na téma: 1) Informační chudoba jako bezpečnostní hrozba?, 2) Učíme informační bezpečnost(i) a 3) Informační gramotnost – kompetence pro bezpečnou každodennost.
„Akce, které festival nabízí, jsou velmi pestré. Na své si přijdou IT pracovníci, právníci, ale i učitelé nebo rodiče,” říká Petra Sobková z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), který je stejně jako v minulých ročnících hlavním koordinátorem festivalu.
Kompletní seznam akcí, které se v rámci festivalu uskuteční, je ode dneška k dispozici na www.fbifest.cz. Většina z nich se uskuteční v říjnu, který je již tradičně označován za měsíc kybernetické bezpečnosti.
Ambasadory letošního ročníku se stali Ewa Farna, Martina Sáblíková a Ladislav Špaček. Propagovat ho bude bezplatně i řada partnerů. Mezi mediální partnery Festivalu bezpečného internetu patří také EDUin.
„Podobně jako v našich ostatních činnostech se i v osvětě snažíme maximálně spolupracovat s partnery ve veřejné i soukromé sféře protože zajišťování kybernetické bezpečnosti se neobejde bez spolupráce a výměny informací. Všem našim partnerům bych rád poděkoval,” říká Jiří Táborský, vedoucí oddělení komunikace NÚKIB.
„Téměř půl roku výuky na dálku ukázalo z nového úhlu pohledu, jak důležité je povědomí o rizicích spojených s využíváním digitálních nástrojů. Organizátoři festivalu myslí opravdu na všechny,” říká Radka Hrdinová z EDUin.
Zdroj: EDUin