Na pláž? Do Divadla Na zábradlí!

Zahájení sezony 2020/2021 se v Divadle Na zábradlí ponese ve znamení premiéry inscenace Jaroslava Žváčka a Jana Prušinovského Zlatá pláž. Od 3. do 5. září se prostor Anenského náměstí u vltavského nábřeží, kde divadlo sídlí, změní v sluncem zalitou pláž, kde budou na návštěvníky čekat ty správné letní aktivity.

Třídenní happening odstartuje sportovním počinem – slavnostním přeplaváním Vltavy do nové sezóny v podání herce zdejšího souboru Václava Vašáka. Následovat budou koncerty, turnaj v „líném” beach volejbale, soutěž o nejlepší hrad z písku nebo lekce aerobiku pod vedením hereček Divadla Na zábradlí, to vše vždy od odpoledne až do pozdního večera. Vstup na akce plážového happeningu zdarma.

Filmoví autoři prvně na divadle

Během akce se odehrají také dvě premiéry Zlaté pláže, což je první společný divadelní počin scenáristy Jaroslava Žváčka a režiséra Jana Prušinovského v Divadle Na zábradlí. Dvojice Žváček & Prušinovský, známá úspěšnou spoluprací ve filmu (film Kobry a užovky, Okresní přebor), v televizi i v divadle, se představí původním textem na téma: Může ošklivý člověk beze škol dosáhnout životního štěstí?

Zombíkova cesta za štěstím

Mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, dostane šanci, leč promění se v monstrum, které nejenže pokouše ruku, která ho krmí, ale ještě tou utrženou rukou všem nafackuje. Jana Plodková se představí divákům jako neurotická matka, Jiří Vyorálek jako dobrácký kamioňák, Petr Čtvrtníček jako plastický chirurg i rumunský policista a Jiří Černý jako tváře zbavená lidská kreatura.

Co chystá Zábradlí dál?

Sezona 2020/2021 nabídne velká témata i klasické literární texty. Kromě režisérských stálic Jana Mikuláška, který zkouší adaptaci Balzacových Ztracených iluzí, a Davida Jařaba (chystá muzikál o Sigmundu Freudovi) dá Divadlo Na zábradlí v příští sezoně prostor i mladým tvůrcům z uskupení 8lidí.

Po několika letech se také pražskému publiku opět představí i režisér Dušan D. Pařízek, který zpracuje text nositele Nobelovy ceny Petera Handkeho o Zdeňku Adamcovi, který se v březnu 2003 upálil u Národního muzea v Praze.

Z programu happeningu

  • 3. 9. 16:30 – slavnostní přeplavání Vltavy ze Střeleckého ostrova na Smetanovo nábřeží
  • 3. 9. 17:30 – oficiální zahájení nové divadelní sezony na Anenském náměstí
  • 3. 9. 19:00 – 1. premiéra inscenace Zlatá pláž
  • 4. 9. 16:00 – soutěž v stavění hradu z písku s Markem Cpinem jako porotcem
  • 4. 9. 19:00 – 2. premiéra inscenace Zlatá pláž
  • 5. 9. 13:00 – turnaj v „líném” beach volejbale
  • 5. 9. 18:00 – koncert hudební skupiny DINGO

Informace o divadle

Divadlo Na zábradlí
Anenské nám. 5, Praha 1

Začátky představení v 19:00 hodin

Ceny vstupenek:

  • 150 – 380 Kč

Vstup na akce plážového happeningu zdarma

 

Foto: Z nové inscenace Zlatá pláž (archiv divadla)

 

Zdroj: Portál hlavního města Prahy