Zdražování potravin a nedostatku financí se boji 80 % Čechů a Češek. Nákazy nemocí Covid-19 necelá polovina

Hrozbu v podobě zdražování potravin či výpadku příjmů nyní vnímá celých 79 % dotazovaných. Zdravotní rizika se naopak paradoxně nacházejí na spodní hranici, určitý strach z nákazy nemocí Covid-19 či zhoršení zdravotního stavu uvedla necelá polovina Čechů a Češek.

Mnoho z nás aktuálně čelí mnoha obavám nejen o své zdraví, ale také budoucnost. Na pomyslném žebříčků rizik spojených s pandemií jsou však nyní obavy finančního rázu mnohem zásadnější. Vyplývá to z průzkumu Slavia pojišťovny, který udává míru obav a rizik v následujících 12 měsících. Pro pojišťovnu průzkum zajistila agentura NMS Market Research.

Hrozbu v podobě zdražování potravin či výpadku příjmů nyní vnímá celých 79 % dotazovaných. Zdravotní rizika se naopak paradoxně nacházejí na spodní hranici, určitý strach z nákazy nemocí Covid-19 či zhoršení zdravotního stavu uvedla necelá polovina Čechů. Zásadnější starosti má většina respondentů spíše s panikou okolo pandemie (66 %) nebo omezením kontaktu s blízkými (63 %).

 

Ačkoliv jsou obavy finančního rázu nejsilnější a více než polovina Čechů má také strach ze zvýšení kriminality, je ochrana majetku velmi opomíjena. „Pro většinu z nás je aktuálně nejdůležitější omezit nezbytné výdaje na minimum. Klienti tak mohou mít tendence snižovat výši pojistných částek či úplně zrušit majetkové pojištění. Měli bychom si ale uvědomit, že vhodné pojištění může řadu těchto rizik naopak vyřešit a v době pandemie nás ochránit,“ dodává Zbyněk Veselý.

Přečíst celou zprávu.

 

Zdroj: oPojištění.cz