V září se v Praze uskuteční již osmnáctý ročník největší mezinárodní soutěže tanečního sportu ve standardních a latinskoamerických tancích Prague Open Dance Festival

Pražští radní podpořili částkou 200 tisíc korun konání Prague Open Dance Festival 2021. Jedná se o největší mezinárodní soutěž tanečního sportu ve standardních a latinskoamerických tancích v Česku. Akce se koná letos 10. až 12. září v prostorech Cubex Centra. Součástí programu bude i hostování prestižního evropského šampionátu tanečního sportu. Kolik diváků nakonec bude moci přijít osobně, bude záviset na aktuálně platných protiepidemických opatřeních.

“Prague Open Dance Festival každoročně přiláká fanoušky tance a umění všech věkových kategorií. Tímto rozsahem a charakterem se celá akce řadí mezi světové unikáty,” říká radní pro oblast sportu Vít Šimral.

Jedinečná opening night tento rok proběhne 10. září a nese název NINE. Jméno NINE získala, díky snoubení 9 moderních múz umění. Hlavním vrcholem večera budou show 9 tanečních mistrů světa a Evropy ve standardních a latinskoamerických tancích. Program bude obohacený o moderní akrobatické vystoupení a o krásný hlas zpěvačky Dashy. Navíc v průběhu večera dostanete možnost zatančit si i vy. Celým večerem Vás provede moderátorská dvojice Jaroslav Kuneš a Petra Kostovčíková. Event s obsazením tanečních párů těchto kvalit nemá v celé Evropě obdoby.

Mezinárodní soutěž PODF snad již ani není třeba představovat. Každoročně se do srdce Evropy, do Prahy, sjede na téměř 1000 tanečních párů z celého světa. Nechybí ani světová taneční špička tak se můžete přijít podívat, kdo bude stát na stupních vítězů a nechat se strhnout skvělými výkony.

Foto: Prague Open Dance Festival 2021.