Být či nebýt na Facebooku? Facebookoví „závisláci“, „recidivisté“ a ti, co se „na to vykašlali“ (22. února 2017 od 18:30, FSV UK, Hollar)

110. sociologický večer Být či nebýt na Facebooku? Facebookoví „závisláci“, „recidivisté“ a ti, co se „na to vykašlali“ (viz pozvánka). Host: Marie Pospíšilová (SOÚ AV ČR) se koná ve středu 22. února 2017 od 18:30 v budově Hollar (Fakulta sociálních věd, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1), místnost číslo 014.

Facebook se stává součástí každodenních životů mnoha lidí, i když si to někteří neradi připouští. Jeho uživatelé by sami sebe asi nenazvali „závisláky“, spoustu interakcí a komunikace si už ale bez Facebooku nedokáží představit. Někteří z nich se ale na facebookové uživatelství „vykašlali“ nebo se stali „recidivisty“ a vrátili (vraceli se) po krátké přestávce zpět.

Skrze příběhy (bývalých) uživatelů Facebooku se Marie Pospíšilová pokusí poodhalit důvody zůstávání nebo opouštění Facebooku a nabídne zamyšlení se nad tím, jak se jeho prostřednictvím proměňuje komunikace s přáteli a zda může být v budoucnu toto médium nahrazeno něčím jiným.

Přednáška vychází z knihy Facebooková (ne)závislost: Identita, interakce a uživatelská kariéra na Facebooku
Kniha bude během Sociologického večera k dispozici k zakoupení s 20 % slevou.