S dlouhodobou péčí pomůže nový asistenční portál Péče.cz

Cílem portálu Péče.cz je pomoci zorientovat se v problematice dlouhodobé péče a jejího financování. Podstatu nyní ocenili i odborníci z ankety Hospodářských novin, kteří portál nominovali mezi čtyři finalisty. O vítězi rozhodne hlasování veřejnosti.

V České republice žije až 330 tisíc lidí, kteří jsou odkázáni na dlouhodobou péči, a vinou stárnutí populace bude tento počet narůstat. Bohužel však, dokud se lidé v podobné situaci neocitnou, málokdy si uvědomují její vážnost a mnohdy ani nevědí, jaké existují v takové chvíli možnosti pomoci. Stránky Péče.cz byly vytvořeny pro všechny, kteří právě tyto informace o problematice dlouhodobé péče a o jejím financování hledají.  

„Cílem bylo shromáždit informace o dlouhodobé péči na jedno místo. Když jsme se tématem začali zabývat, nacházeli jsme údaje roztříštěné, často nepřehledné. Chtěli jsme ulehčit lidem ve složité situaci. Portál obsahuje v přehledné formě základní údaje o příspěvcích na péči. Uživatelé si zde mají možnost vyhledat, zda mají na příspěvek nárok, kde jej mohou získat, kolik takový příspěvek činí, na co vše jej lze využívat,“ vysvětluje jeden z tvůrců stránek Martin Turek a dodává: „Pokud lidé na stránkách nenajdou to, co potřebují, nabízí jim portál možnost poradit se prostřednictvím online poradny s odborníkem.“

Portál Péče.cz pomáhá také s vyhledáváním vhodných služeb. V přehledném katalogu si mohou návštěvníci vyhledat specializovaná zařízení či odborné služby v jejich okolí. Najdete zde jak seznamy domovů pro seniory, tak také například nabídky domácího ošetřování či služby jako je pomoc s nákupem či odvoz k lékaři. Poskytovatelé služeb mohou do katalogu své nabídky volně vkládat.

Za portálem stojí pojišťovna Aegon, která se tématem dlouhodobé péče již dlouhou dobu zabývá. Vytvořila jej jako nekomerční asistenční platformu k pojištění dlouhodobé péče – Aegon Care. Proto byly stránky nyní vybrány jako finalista soutěže Hospodářských novin – Pojišťovací inovátor.

„Oceňuji zajímavý společenský počin portálu dlouhodobé péče Péče.cz od Aegon pojišťovny,“ vyjádřil se k anketě odborník na pojišťovnictví a zprostředkování finančních produktů Tomáš Síkora.

Portál svým hlasem můžete podpořit i vy! Hlasovat je možné každý den až do 4. července na adrese: http://nejbanka.cz/inovatorske_kategorie/pojistovaci_inovator/nominace

 

Zdroj: Peníze.cz