O zlepšování podmínek přístupnosti na území Prahy usiluje magistrát dlouhodobě. Třetím rokem se mohou také lidé zasloužit o změnu přímo ve svém okolí pomocí grantu. O něj mohou zažádat kromě fyzickým osob také právnické osoby, městské části, nestátní neziskové organizace nebo instituce zřizované hlavní městem. Čas na podání nabídek byl prodloužen z původního termínu až do středy 31. července 2019.

„Dlouhodobě usilujeme o zlepšování podmínek přístupnosti na území Prahy. Důležitá je spolupráce právě s Pražany a obecně spoluúčast občanů, aby nám ve městě pomohli najít překážky pro vozíčkáře a maminky s kočárky. Hlavně místní totiž ze své zkušenosti ví nejlépe, jak konkrétní místa zlepšit a proč,“ vysvětluje Adam Scheinherr, náměstek pražského primátora pro oblast dopravy.

Díky stejnému grantu se v loňském roce podařilo zřídit například bezbariérový vstup do budovy Úřadu MČ Praha-Čakovice, nainstalovat výtah pro vozíčkáře k poliklinice v Praze 7 a postavit šikmé schodišťové plošiny do Nadace Charty 77. Zde se také opravilo bezbariérové sociální zařízení, které se za dotační peníze podařilo postavit i v budově ČVUT a také ve FZŠ Chodovická. Na tyto projekty se vyčerpaly dva miliony korun, což byla pouze pětina všech dostupných finančních prostředků.

Podrobnosti a veškeré formuláře najdete zde.