Více než polovině mladistvých byl prodán alkohol

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci se zaměřením na prodej alkoholických a tabákových výrobků mladistvým osobám. Celkem provedla 12 kontrol. Kontrolovanými provozovnami byly namátkově vybrané potraviny, trafika, cukrárna a provozovny obchodních řetězců. Ve všech případech byly kontrolní nákupy provedeny prostřednictvím osob mladších 18 let. Figuranti byli ve věku 16 a čerstvě 17 let.

ČOI zjistila, že v 6 případech, bez ověření věku a doprovodu osoby starší 18 let, byl figurantům prodán alkoholický nápoj, dokonce i lihoviny. V jednom případě byla prodána elektronická cigareta včetně náplně.

„Za porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, hrozí obchodníkům pokuta až do výše 5 milionů korun. Vzhledem k citlivosti a vážnosti kontrol s tímto zaměřením budou kontrolní akce probíhat namátkově i nadále v roce 2019,“ říká k závěrům kontrol ředitel ČOI pro Královehradecký a Pardubický kraj František Švihlík.

 

Zdroj: Česká obchodní inspekce

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.