MPSV dosud z evropských fondů podpořilo téměř 6 tisíc projektů ve výši 61 mld. Kč

Doposud MPSV dokázalo zajistit využití všech peněz z operačních programů Evropského sociálního fondu, které mělo k dispozici. Stejně tomu bude i u aktuálního Operačního programu Zaměstnanost (OPZ). „Operační program Zaměstnanost zná veřejnost především díky dětským skupinám, které pomáhal v Česku rozjet. Jeho záběr je ale mnohem širší: boj s chudobou a vyloučením, rozvoj sociálního podnikání a inovací, transformace pobytových služeb, samozřejmě i zajištění dalšího profesního vzdělávání a rekvalifikací. Co je vždy společné, je snaha pomáhat lidem všeho věku, zejména těm nějak znevýhodněným, najít si místo ve společnosti, zajistit jim důstojný život a dobrou práci,“ přibližuje smysl projektů Martina Štěpánková, náměstkyně sekce evropských fondů a mezinárodní spolupráce na MPSV.

S velkým předstihem byl splněn limit čerpání n+3 (povinnost vyčerpat finance do 3 let od roku, na který jsou přiděleny) pro rok 2020. Výdaje OPZ vyžádané na Evropské komisi totiž k 16. 8. 2019 přesáhly 40,5 % alokace programu – přitom stačilo mít vyžádáno do konce roku 2019 alespoň 26 % a do konce roku 2020 alespoň 37 % z alokace programu. Radost z toho mohou mít nejen ministerští úředníci, kteří za chod programu zodpovídají, ale hlavně tisíce lidí, kterým projekty pomáhají. Fotografie a videa s příběhy všech jmenovaných (a mnohých dalších) naleznete na adrese www.esfcr.cz/pribehy.

Dosud bylo podpořeno téměř 6 tisíc projektů ve výši 61 mld. Kč. MPSV pečlivě dohlíží nejen na čísla týkající se čerpání, ale i na to, zda jsou evropské prostředky použity na hlavní potřeby společnosti a zda jsou vybírány a podporovány opravdu kvalitní projekty. To vše je důvodem, proč je OPZ Ministerstvem pro místní rozvoj dlouhodobě vyhodnocován jako operační program s nízkou mírou rizika a patří mezi nejúspěšnější programy v Česku.

 

Zdroj: MPSV

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.