Praha schválila memorandum o spolupráci s městskými částmi při řešení bytové nouze rodin

Rada hl. m. Prahy schválila Memorandum o spolupráci při řešení bytové nouze rodin na území hlavního města Prahy s některými městskými částmi. Pražská koalice tak plní další bod ve svém půlročním plánu. Společným cílem signatářů memoranda je zajistit, aby žádné z pražských dětí nežilo na ubytovně. Za tímto účelem se budou účastníci pravidelně scházet a sdílet informace o vývoji situace.

„Jak jsme se zavázali v koaličním programovém prohlášení, chceme dosáhnout toho, aby žádné pražské dítě nebydlelo na ubytovně. Jsem rád, že některé městské části s námi tento cíl sdílí a chtějí na jeho dosažení spolupracovat. Memorandum je otevřené i ostatním městským částem a budu rád, když se jich zapojí co nejvíce,“ uvádí radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová dále dodává: „Dáváme tím dětem z ubytoven šanci mít domov, místo, kde se mohou vyspat v čisté posteli, připravovat se v klidu do školy nebo si hrát. Staráme se také o to, aby senioři mohli po odpracovaných letech žít v důstojných podmínkách. Naše rozhodnutí nejen pomáhá lidem v nouzi, ale je i velkou úsporu prostředků Pražanů, které bychom jinak vydali v drahé a neefektivní následné péči.“

Město chce také využít dotace pro financování kontaktních míst pro problematiku bydlení zřizovaných městskými částmi, které pomáhají při řešení bytové nouze na svém území. V plánu je i rozšíření kapacit terénní sociální práce, která pomáhá ohroženým skupinám udržet si samostatné bydlení. Kvůli tomu Praha vyčlení část svých bytů pro sociální pracovníky, kteří podporu poskytují, podobně jako v případě dnes již vyčleněných bytů například pro městské strážníky či učitele.

Memorandum s hlavním městem v současnosti uzavírají městská část Praha 1, Praha 3, Praha 7, Praha 10 a Praha 22. Je ale otevřené a mohou se k němu přidat i další městské části.

 

Zdroj: Portál hlavního města Prahy

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.