Fuckup Night v Ústí nad Labem: Abys uspěl, musíš stokrát selhat

Inovační centrum Ústeckého kraje pořádalo již třetím rokem ústecké pokračování celosvětově populárního večera Fuckup Night. Do vyprodaného Hraničáře přijelo pět známých osobností, aby s životním nadhledem a elánem mluvily o své cestě za úspěchem plné neúspěchů. Celý koncept těchto pravidelných setkání totiž vystihuje heslo: „Abys uspěl, musíš stokrát selhat“. Večerem provázel mistr vtipu Tomáš Studeník.

Jako první vystoupil Jakub Zajíc a pomyslně tím vykopnul na bránu “fuckupů”, tedy na etapu svých pracovních proher, které přirozeně přišly s nedostatkem zkušeností při budování nových prostor. I přes mnoho neúspěchů a finančních propadů vznikla z vybydlených objektů místa jako Kavárna, co hledá jméno, Radlická kulturní sportovna nebo holešovický VNITROBLOCK.

V duchu obnovy se nesl i druhý podnikatelský záměr. Květoslav Vršovský se s přáteli rozhodl přestavět starou nákladní loď na kulturní centrum Cargo Gallery a pravidelně vyplouvat z Prahy do Drážďan. V zápalu těchto snah dal všanc finance, majetek a rodinu, i přesto ale vytrval a vize dobré kultury pluje úspěšně dál.

Další poutavý příběh, tentokrát investorky Margarety Křížové, která získala popularitu především díky TV pořadu Den D, vnesl do sálu notnou dávku vnitřní síly a nezdolnosti jediné ženy mezi pozvanými speakery. I ona si musela projít obdobím velkých “fuckupů”, které nejenže ustála, ale zároveň se z nich poučila a jak sama říká: „Žijte a neděste se chyb, perfektní lidi jsou většinou nuda.“ Dnes investuje především svůj čas a poskytuje právní poradenství ve své firmě CEAG.

Přímo na Masarykově třídě v Ústí nad Labem vznikl projekt, a to mezi místními velmi oblíbená kavárna dvou nadšenců, Pavla Vávrovce a Petra Titěry, PaPe Cafe. Tyto dva ústecké kamarády nezlomil ani značný neúspěch z  již dříve otevřené kavárny v Litoměřicích. Stále si jdou za svým snem a neztrácejí u toho zápal pro věc a úsměv na tváři.

Celý večer završil cestovatel Ladislav Zibura, který se svými cestovatelskými “fuckupy” vyprodává sály po celé zemi. I on je příkladem toho, že nezdary jsou přirozenou součástí lidského života, příležitostí rozšířit si obzory a je potřeba je brát s nadhledem. Někdy nám totiž jeden neúspěch dá mnohem více než tisíc úspěchů.

Zpracovala: Bc. Veronika Jarošová

 

Zdroj: Ústecký kraj