UZS: Zaměstnanecké benefity prokazatelně zlepšují kvalitu života

Zaměstnanecké benefity prokazatelně zlepšují kvalitu života. Zaměstnanci, kteří je dostávají, jsou aktivnější, spokojenější a motivovanější než ti, kteří je nedostávají. Vyplývá to z velkého průzkumu zaměřeného na poskytování zaměstnaneckých benefitů, který realizovala Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Průzkum, který provedla společnost ppm factum research, zjistil, že existuje prokazatelné spojení mezi poskytováním volnočasových benefitů a zdravým životním stylem. „Z průzkumu například vyplynulo, že zaměstnanci, kteří dostávají volnočasové benefity, se o 40 % častěji věnují aktivnímu pohybu“, říká Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Podobně tomu je i v oblasti vzdělávání, kde se mu aktivně věnuje o polovinu více osob, kteří dostávají volnočasové poukázky, než těch, kteří je nedostávají.

Velmi silný je dopad poskytování volnočasových benefitů na celkovou spokojenost zaměstnanců s přesahem do osobního života. Lidé, kteří volnočasové benefity od zaměstnavatele dostávají, ve značné míře potvrzují, že je jejich život spokojenější. „Demotivovaných lidí s benefity je o 30 % méně, než těch bez benefitů. O stejných 30 % pak volnočasové poukázky redukují pocit životní nepohody. To je silný přesah a motivátor pro zaměstnavatele, aby takové benefity poskytovali,“ říká k tomu Vít Jásek, výkonný ředitel Unie zaměstnavatelských svazů ČR. „Není se co divit, že 86 % respondentů podporuje, aby stát benefity podporoval,“ dodává Vít Jásek.

Průzkum je k dispozici na stránkách UZS.

 

Zdroj: Unie zaměstnavatelských svazů ČR