Publikace: Digitální Česko v digitální Evropě

Předložená publikace „Digitální Česko v digitální Evropě“ představuje, jakou cestou by se proces digitalizace v České republice měl dále ubírat a přikládá i souhrnný seznam konkrétních kroků a doporučení. Ačkoli Česká republika v posledních letech své úsilí v oblasti digitalizace a e-Governmentu zvýšila, v mnoha ohledech stále zaostává. Publikace obsahuje seznam konkrétních kroků a doporučení  pro oblasti:

  • Digitalizace veřejné správy a služeb;
  • Rozvoj digitálních dovedností a kompenzace nedostatku ICT pracovníků;
  • Elektronická fakturace a její využívání v členských státech EU;
  • Digitalizace malých a středních podniků;
  • Regulace e-Governmentu v EU;
  • Podpora startupů;
  • Kyberprostor a kybernetická bezpečnost ČR.

Komplexní doporučení jsou založena především na současné nejlepší praxi ostatních evropských zemí. Základním bodem byl přitom výběr takových metod a postupů, které socioekonomicky nejvíce odpovídají českému prostředí a mají tak potenciál být v České republice efektivně implementovány. 

Autorský tým ŠKODA AUTO Vysoké školy je přesvědčen, že Česká republika má mnoho předpokladů a příležitostí probíhající digitalizační transformaci vyspělých zemí úspěšně zvládnout a tím pádem rozvinout svůj hospodářský potenciál.

Publikace vznikla v rámci výzkumného projektu TAČR „Nové výzvy e-Governmentu v celoevropském kontextu pro zvýšení konkurenceschopnosti České republiky“ realizovaného pro Úřad vlády ČR a Ministerstvo vnitra ČR

 

Zdroj: Vláda ČR

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.