Praha a Středočeský kraj se shodly na užší spolupráci v dopravě. Příště se sejdou k sociální politice a zdravotnictví

Dynamicky se rozvíjející region Prahy a středních Čech je ekonomickým motorem celé republiky. Mnoho lidí ze Středočeského kraje se každý den přesunuje za prací do hlavního města, mnoho Pražanů zase využívá středočeské služby. Představitelé hl. m. Prahy se proto se zástupci Středočeského kraje na dnešním jednání dohodli na spolupráci v dopravě, územním rozvoji, cestovním ruchu a životním prostředí. Na příštím setkání, které se uskuteční přibližně za půl roku na území Středočeského kraje, se budou věnovat problematice oblasti Letňan, spolupráci v oblasti inovací, sociální politice a zdravotnictví.

Co se dopravy týče, jednání se dotklo dostavby Pražského okruhu, ale i P+R parkovišť a dopravní obslužnosti. U dopravních staveb se radní zaměřili hlavně na sladění postupů při dokončování dálnice D0 (Pražského okruhu), kterou připravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a která má strategický význam jak pro Středočeský kraj, tak pro hlavní město Prahu.

Dalším tématem byla spolupráce v oblasti regionálního rozvoje. Ať už jde o záchytná parkoviště P+R, cyklotrasy a projekty v oblasti cestovního ruchu. V tomto ohledu Středočeský kraj s Prahou sdílí společný prostor, který má obrovský potenciál. Užší spolupráce by mohla pomoci lépe ho využít. Úspěšný je takzvaný Touchpoint, do budoucna se také plánuje například zapojení středních Čech do pražské aplikace pro cyklisty nebo začlenění do turistických karet.

V oblasti životního prostředí se pak největšího prostoru dostalo problematice sucha a opatření, které regiony realizují pro udržitelnost vody v krajině.

 

Zdroj: Portál hlavního města Prahy

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.