Zapojte se do iniciativy Eurocarers a podpořte pečující v ČR a EU!

Přidejte se s námi k evropské aktivitě, pojďme podpořit vás, kteří doma pečují a zejména v současné době to mají náročné. Pečuj doma se podílí na mezinárodním evropském průzkumu, jehož cílem je podpořit rodinné (neformální) pečující. Evropská asociace na podporu pečujících (Eurocarers) se obrací na všechny pečují nebo ty, kteří jsou s pečujícími v kontaktu a jsou ochotni sdílet svoje zkušenosti během nouzového stavu a situace kolem pandemie COVIDu-19.

Cílem této aktivity je zachytit a zanalyzovat dopad COVIDu-19 a společenských opatření na situaci pečujících, podpůrné sítě, na přístup ke zdravotním a sociálním službám, pracovní postavení, možnosti propojení práce – péče – finanční podmínky v rámci dalších vlivů. Snaží se zachytit pohled pečujících a doporučení vedoucí ke zlepšení podpory vás, neformálních pečujících, v době pandemie.

Pokud se považujete za neformálně pečujícího a máte chuť podílet se na této evropské iniciativě, předem velice děkujeme za vaši účast!

Srdečně Vás zveme k účasti na tomto šetření vyplněním dotazníku do neděle 28. února 2021.

Vyplnění dotazníku zabere kolem 20 minut vašeho času. Prostředí, kde budete dotazník vyplňovat, vám dovoluje přístup přerušit a znovu se vrátit později, pokud se budete cítit unaveni nebo budete mít jenom část potřebného času. Neberte prosím uvedený časový rozsah jako možnou překážku při vašem rozhodování. Po přerušení lze znovu otevřít stránku odkazu a aktualizovat jej. Vrátíte se k místu v dotazníku, který jste opustil/a.

Díky vaší pomoci se zlepší postavení Eurocarers a organizací sdružujících pečující ve vaší zemi v prosazování ochrany zájmů nejen na národní úrovni, ale i směrem k evropským institucím. Napomůže to také zviditelnit zkušenosti vás pečujících a podpoří adresný rozvoj služeb zaměřených na vaše potřeby (včetně těch, které vznikly či posílily v pandemii COVIDu-19).

Výsledky výzkumu budou využity k sestavení evropského průvodce určeného pro politiky, poskytovatele služeb a neformálně pečující ke zvládání kritických situací (například jako je další vlna či nová pandemie).

Výstupy budou vidět, jak v rámci EU, tak na národní úrovni a na stránkách www.pecujdoma.cz už v dubnu.

Všechny odpovědi v tomto výzkumu jsou zcela anonymní, pokud se nerozhodnete jinak.

V případě jakýchkoliv otázek k tomuto výzkumu se prosím se obracejte na realizátorku výzkumu v ČR Olgu Starostovou: tel. 733 642 905, e-mail: olga.starostova@pecujdoma.cz,

Prosíme o přeposlání dalším možným pečujícím.

Děkujeme za spolupráci!

Tým Pečuj doma