MŠMT podpořilo letní vzdělávání tisíců žáků

Od začátku srpna se po celé ČR konají letní vzdělávací kempy pro žáky základních a středních škol, kteří zameškali učivo kvůli koronaviru. Vzdělávací dny organizuje Asociace školních sportovních klubů ČR s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Naučně vzdělávacím programem projdou tisíce žáků.

„Letními kempy chceme podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky od září. Děti mají program zcela zdarma, vše je hrazeno z dotace ministerstva. Velmi nás těší, že prvotní ohlasy od rodičů, ředitelů škol, ale i samotných dětí jsou veskrze pozitivní,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Dotace na organizaci kempů činila zhruba 14 milionů korun, projekt by měl pokračovat i v příštích letech.

Aktuálně je do programu zapojeno 180 škol z celé republiky, celkem se uskuteční 1300 vzdělávacích dnů. Program je vždy tvořen dopoledním vzdělávacím blokem, který ale místo klasické školní výuky nabízí spíše zážitkové vzdělávání. Žáci tak navštěvují muzea, planetária či technoparky. Po obědě děti absolvují volnočasové aktivity dle možností dané školy, tedy například výtvarný či sportovní kroužek. Lektory jednotlivých bloků jsou učitelé, trenéři, cvičitelé či studenti pedagogických škol.

Více informací najdete na webu Asociace školních sportovních klubů.

 

Zdroj: MŠMT ČR